Zahraniční tisk: Masové hroby civilistů v Aleppu; Obama tvrdí, že by porazil Trumpa

Zahraniční tisk 27. prosince informuje o tom, že ve východním Aleppu byly objeveny masové hroby civilistů. O desítkách mrtvých těl nesoucích známky mučení přineslo informace ruské ministerstvo obrany. Světová média dále píší o tom, že současný americký prezident Barack Obama by podle svých slov porazil ve volbách Donalda Trumpa. Prezidentská kampaň demokratické kandidátky Hillary Clintonové byla podle něj příliš obezřetná.

Rusko stále neví, proč došlo k pádu armádního letadla TU-154, píše slovenský deník SME. Otázky týkající se osudu letadla neutichají. Proč například nestihl pilot o problémech letadla informovat, když si cestující stihli nasadit záchranné vesty? Ruští záchranáři v moři postupně nacházejí těla obětí i úlomky letadla, což by jim mělo pomoci určit příčinu této tragické nehody. O konkrétních důvodech se sice stále jen spekuluje, nicméně představitelé Ruska opakovaně vyvracejí obavy, že by za tragickou smrtí 92 pasažérů byl teroristický útok jako odplata za ruské operace v Sýrii. Likvidace vojenského letadla, na jehož palubě byl nejslavnější symbol ruské armády, světově proslulí Alexandrovci, by byla pro nepřátele Ruska velmi symbolickým činem. Podle dosavadního vyšetřování a podle oficiálních ruských zdrojů se však zdá, že o teroristický čin nešlo, konstatuje slovenský list.
 
U syrského Aleppa zemřel místní spolupracovník české humanitární organizace Člověk v tísni, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Válka v Sýrii má další oběti z řad civilistů. Stal se jím regionální koordinátor Člověka v tísni pro oblast Aleppa, který byl v okamžiku ničivého leteckého útoku doma. Spolu s ním zemřela i jeho žena a další rodinní příslušníci. Hasan Saíd al Sún se tak stal již pátým spolupracovníkem české humanitární organizace, který v Sýrii přišel o život, připomíná švýcarský list.
 
Ve východním Aleppu byly objeveny masové hroby civilistů, píše rakouský deník Der Standard. Informaci o masových hrobech s desítkami mrtvých těl nesoucích známky mučení přineslo ruské ministerstvo obrany. Podle informací z Moskvy byli tito lidé mučeni a popraveni rebely, kteří ovládali východní část Aleppa. Moskva dále oznámila užší spolupráci s Íránem, který také podporuje syrského prezidenta Bašára Asada, konstatuje rakouský list.
 
Současný americký prezident Barack Obama by podle svých slov Donalda Trumpa porazil, informuje americký deník The Washington Post. V rozhovoru, který byl pondělí zveřejněn, Barack Obama prohlásil, že kdyby opětovně kandidoval na post prezidenta USA, tak by republikánského kandidáta Trumpa porazil. Prezidentská kampaň demokratické kandidátky Hillary Clintonové byla podle něj příliš obezřetná, a to kvůli mylnému dojmu souvisejícímu s domnělým vítězstvím. Podle Baracka Obamy je to podobné jako ve sportu: Když si myslíte, že vyhráváte, máte tendenci zůstávat v „bezpečné“ zóně a neriskovat, uzavírá americký list.
 
Vláda Spojených států amerických sbírá informace týkající se aktivit osob vstupujících na území USA na sociálních sítích, všímá si britský deník The Guardian. Při vyplňování žádosti o udělení amerického víza jsou nyní žadatelé vyzýváni k poskytnutí informací týkajících se jejich účtů na sociálních platformách, jako je například Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkendIn či Youtube. Toto opatření má za účel identifikovat možné teroristické hrozby. Americký Úřad pro ochranu hranic, který tento nový program minulý týden spustil, nicméně opakovaně uvádí, že odmítnutí poskytnout tyto informace nepovede k zákazu vstupu dané osoby na území USA, připomíná britský list.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Masové hroby civilistů v Aleppu; Obama tvrdí, že by porazil Trumpa Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zemřel zpěvák George Michael, podlehl infarktu

    ·

    V neděli zemřel britský zpěvák George Michael. Popové hvězdě, která měla řadu celosvětových hitů v 80. letech se skupinou Wham! i při pozdější sólové dráze, bylo 53 le…

  2. 5 nejhodnotnějších klubů NHL

    Byznys ·

    Průměrná hodnota klubu v Národní hokejové lize (NHL) dosahuje na 517 milionů dolarů. Jejich cena oproti loňskému roku vzrostla o tři procenta. Jaké jsou ale vůbec nejb…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.