Zahraniční tisk: Itálie se nejspíš stane další migrační trasou; demonstrace v Řecku

Zahraniční média píší o tom, že Itálie se nejspíš stane další velkou migrační trasou. V Řecku v současné době dochází k uzavření hlavní migrační trasy do Evropy, uprchlíci tak hledají nové cesty. Světová média si dále všímají včerejších protestů před budovou řeckého parlamentu v Aténách. Řekové demonstrovali proti novému zkracování důchodů a zvyšování daně z příjmu.

Výsledky kolosálního sjezdu Korejské strany práce po 36 letech nás pravděpodobně nepřekvapí, míní slovenský deník SME. Jen letmý pohled na zpravodajství, které překoná nejstřeženější hranici světa, ukazuje, že Severní Korea je jiná než ostatní země. Jedna bizarnost střídá druhou a vytváří dojem o zvláštním prostoru, kde nic není nemožné. Pozornost poutá zejména mladý diktátor, který si v těchto dnech pozval straníky, aby na sjezdu stvrdili jeho moc. Zatím netušíme, jak dlouho bude sjezd trvat, informací je typicky „severokorejsky“ málo. K Severní Koreji však hledíme s obavami, uzavírá slovenský list.

 

Afghánistán včera popravil šest talibanských vězňů, informuje britský deník The Guardian. Poprava byla mimo jiné vykonána v souvislosti se slibem afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního, že zaujme tvrdší postoj vůči Talibánu, a to kvůli sebevražednému útoku, ke kterému došlo v Kábulu 19. dubna letošního roku a při kterém zemřelo 64 osob. Podle oficiálního prohlášení bylo popraveno celkem šest teroristů, kteří spáchali těžké zločiny proti civilistům a bezpečnostním silám, píše britský list.

 

Před budovou řeckého parlamentu v Aténách včera večer eskalovaly protesty proti novým úsporným opatřením řecké vlády, všímá si švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Zakuklení demonstranti házeli na policisty zápalné lahve a policisté proti demonstrantům použili slzný plyn. Demonstrace proti novému zkracování důchodů a zvyšování daně z příjmu se zúčastnily tisíce Řeků, konstatuje švýcarský list.

 

Australský premiér Malcolm Turnbull, lídr Liberální strany Austrálie, včera prohlásil, že se v zemi budou 2. července konat volby, píše americký deník New York Times. A právě při těchto volbách se spolu vůbec poprvé utkají současný australský premiér a Bill Shorten, lídr hlavní opoziční Labouristické strany. Bill Shorten se stal lídrem strany v roce 2013, když Labouristé ztratili svou dosavadní většinu v australském parlamentu. Malcolm Turnbull se stal premiérem v září loňského roku poté, kdy byl zbaven funkce jeho velmi neoblíbený předchůdce Tony Abbot, připomíná americký list.

 

Itálie se možná stane další velkou migrační trasou, píše dnes americký deník The Washington Post. Už od dob starověkého Říma museli příslušníci nejrůznějších armád překonávat malebný Brennerský průsmyk, který se nachází v Alpách a který spojuje Itálii se srdcem Evropy. Státy ležící severně od tohoto průsmyku se nyní začínají obávat, že se tato důležitá spojnice stane novou migrační trasou, pokračuje americký list. V Řecku v současné době dochází k uzavření hlavní migrační trasy do Evropy, a to na pozadí přísnějších hraničních kontrol v oblasti Balkánu a dohody s Tureckem o zastavení přílivu nových uprchlíků převážně ze Středního východu a Afriky, připomíná The Washington Post.

Zahraniční tisk: Itálie se nejspíš stane další migrační trasou; demonstrace v Řecku Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.