Zahraniční tisk: Flynn křivě vypovídal FBI; Malajsie žádá od KLDR vzorky DNA rodiny Kim Čong-nama

Světová média dne 17. února píší o tom, že bývalý národní bezpečnostní poradce Spojených států Michael Flynn poskytl v rámci výpovědi FBI lživé informace. Zahraniční tisk dále informuje, že malajská policie pořádala Severní Koreu o vzorky DNA rodiny Kim Čong-nama. Severokorejský režim je přitom hlavním podezřelým z vraždy.

Bývalého amerického národního bezpečnostního poradce Michaela Flynna vyslýchala FBI kvůli jeho údajnému projednávání sankcí s ruským velvyslancem. Flynn se však vyjádřil v rozporu se shromážděnými nahrávkami zpravodajských agentur. Poskytování lživých informací FBI je závažným trestným činem, avšak o Flynnově stíhání by rozhodlo ministerstvo spravedlnosti. Flynnův předpokládaný nástupce bývalý viceadmirál Robert Harward podle amerického deníku The Washington Post nabídku na tento post odmítl.
 
Účastníci týdenní konference o bezpečnosti, která začíná v Mnichově právě dnes, jsou znepokojeni zahraniční politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše portál francouzské rozhlasové stanice RFI. Na konferenci přijede téměř padesát ministrů zahraničí a třicet ministrů obrany různých zemí. Účast americké delegace je očekávána s velkým napětím. Jednání se budou týkat také ruských otázek.
 
Malajská policie požádala Severní Koreu o vzorky DNA rodiny Kim Čong-nama, píše francouzský portál France 24. Tělo nevlastního bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una, zavražděného v pondělí na letišti v Kuala Lumpuru, bude rodině vydáno až po poskytnutí vzorků DNA, na základě kterých bude provedena identifikace. Podle portálu francouzské rozhlasové stanice RFI je za smrt Kim Čong-nama zodpovědný severokorejský režim.
 
Bývalý britský premiér Tony Blair v pátek vyzval Brity k odmítnutí brexitu, který podle něj ohrožuje budoucnost Velké Británie. Bývalý labouristický lídr ve svém prvním veřejném projevu od odhlasování brexitu řekl, že lidé hlasovali, aniž by věděli, co brexit znamená. Nyní už to vědí a mají právo změnit názor. Blair se domnívá, že po opuštění Evropské unie Británii hrozí rozpad a prohloubení nacionalismu, napsal francouzský deník Le Figaro.
 
Pákistánské bezpečnostní síly v pátek při přestřelkách zabily desítky ozbrojenců a desítky dalších zatkly. Stalo se tak v reakci na čtvrteční sebevražedný bombový útok ve svatyni súfistické svatyni na jihu země v provincii Sindh, při němž zahynulo nejméně 80 lidí. K útoku se přihlásila militantní skupina Islámský stát. Americký deník USA Today píše, že podle pákistánské vlády zátahy v celé zemi začaly v pátek ráno a budou pokračovat několik dní.
 
Americký prezident Donald Trump na mimořádné tiskové konferenci popřel, že by v Bílém domě vládl chaos a spiknutí. Podle Trumpa prezidentský tým funguje „jako hodinky“. Britský deník The Guardian dále uvedl, že Trump při často bizarním jednání přeskakoval od jednoho tématu k dalšímu. Jeho kritikové tvrdí, že se snažil odvrátit pozornost od otázky svých údajných vazeb na Rusko. Konference se konala pod záminkou představení nového kandidáta na amerického ministra práce Alexandra Acosty.
 
Britové utrácejí za alkohol a cigarety o polovinu méně než před 15 lety a žijí zdravěji, všímá si britský deník The Times. Částky, které britské domácnosti věnují na alkoholické nápoje, tabák a měkké drogy se dostaly na nejnižší úroveň poslední doby. Typická britská rodina utratí 11,4 liber týdně oproti 20 librám v letech 2001–2002. Domácnosti věnují čtyřikrát více peněz na jídlo v restauracích a pobyt v hotelu než na pití a cigarety, upřesňuje The Times.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Flynn křivě vypovídal FBI; Malajsie žádá od KLDR vzorky DNA rodiny Kim Čong-nama Foto: ČTK/ABACA/Douliery Olivier/ABACA USA: Michael Flynn

reklama

Další články

 1. Proč jsou děti starších matek inteligentnější

  Společnost ·

  Podle britského deníku Independent je více pravděpodobné, že v testech inteligence budou vynikat děti, které se narodily starším matkám, než děti mladých matek. Deník …

 2. Lenovo zaznamenalo pokles čistého zisku o 67 %

  Byznys ·

  Čistý zisk největšího světového výrobce osobních počítačů Lenovo Group se ve třetím fiskálním čtvrtletí snížil o 67 procent na 98 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). …

 3. Verizon se přiblížil nové dohodě o koupi Yahoo

  Byznys ·

  Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se přiblížil dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Ta má zah…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.