Zahraniční tisk: Finsko chce zorganizovat první jednání Putina a Trumpa

Světová média si všímají, že Finsko chce zorganizovat první jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s novou hlavou Spojených států Donaldem Trumpem. Mělo by se tak stát u příležitosti summitu Arktické rady, jíž Finsko předsedá.  Zahraniční média dále informují, že riziko úmrtí v důsledku rakoviny děložního čípku je pravděpodobně vyšší, než vědci předpokládali. Úmrtnost se liší i podle rasy.

Syrští rebelové nepodepíší závěrečné komuniké z rozhovorů o Sýrii v kazašské Astaně. Podle slovenského deníku Pravda se nicméně Turecko, Rusko a Írán dohodly na vytvoření mechanismu monitorování porušování příměří v Sýrii. Závěrečné prohlášení z jednání je nyní v přípravě, avšak rebelové již nyní vyhlásili, že nemají v plánu toto prohlášení podepsat, a s představiteli vlády syrského prezidenta Bašára Asada ani nejednají přímo, dodává slovenský deník.

 

Nizozemský premiér Mark Rutte v souvislosti s blížícími se parlamentními volbami vyostřuje svůj postoj proti imigraci, všímá si francouzský deník Le Figaro. Rutte, který je premiérem od roku 2010, v otevřeném dopise vyzval cizince, kteří se nezařadí do nizozemské společnosti a kritizují její hodnoty, aby se „buď chovali normálně, nebo odešli“. Předseda Liberální a demokratické lidové strany ve volbách musí čelit vzestupu krajně pravicové Strany pro svobodu, jež zastává protiimigrační a protiislámský p ostoj.

 

Ruský deník The Moscow Times píše, že Finsko chce zorganizovat první jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s novou hlavou USA Donaldem Trumpem. Mělo by se tak stát u příležitosti summitu Arktické rady, jíž Finsko od začátku tohoto roku na dvouleté období předsedá, a to za předpokladu, že to umožní politická situace. Podle informací deníku ruský prezident již dříve vyjádřil svou ochotu se s Donaldem Trumpem kdykoli setkat poté, co bude uveden do úřadu.

 

Nemovitosti realitního magnáta Donalda Trumpa čelí po jeho zvolení americkým prezidentem globálnímu riziku teroristického útoku. Mnoho z nich se totiž nachází v oblastech, které již byly terorismem zasaženy. V minulosti se americké firmy terčem útoků staly, avšak nyní jde o majetek prezidenta, připomíná britský portál The Epoch Times. Experti varují například před únosem pracovníků. Trumpova organizace nicméně oznámila, že učinila nutná opatření k zajištění bezpečnosti personálu i hostů.

 

Bývalý francouzský premiér a levicový kandidát na nového prezidenta Manuel Valls podle francouzského magazínu Le Point odmítl sdělit, zda podpoří svého favorizovaného soupeře Benoîta Hamona, pokud by vyhrál levicové primárky. Přestože před volbami všichni kandidáti potvrdili, že by vítěze podpořili, Valls neustále svého soupeře napadá a naznačil, že se k podpoře vyjádří až v neděli.

 

Německé speciální jednotky zatkly v Severním Porýní-Vestfálsku jedenadvacetiletého muže podezřelého z přípravy ozbrojeného útoku, všímá si americký magazín Newsweek. Ženu, která byla také při zásahu zadržena, policie propustila. Úřady potvrdily, že muž plánoval vážný zločin proti státu a byl napojený na jiného podezřelého, rakouského teenagera albánského původu, který byl zatčen v pátek ve Vídni.

 

Riziko úmrtí v důsledku rakoviny děložního čípku je pravděpodobně vyšší, než vědci předpokládali, varuje portál americké zpravodajské stanice CNN. Například u černošek je vyšší o 77 %, bílé ženy umírají o 47 % častěji než podle původních předpokladů. Nedávno publikovaná studie totiž ukázala, že do výzkumů byly zahrnuty ženy po vynětí dělohy, a tedy i čípku, které riziko vzniku rakoviny naopak snižuje. Rasovou disparitu pak lze vysvětlit chybějícím nebo nedostatečným přístupem černošských žen do skríningových programů.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Zahraniční tisk: Finsko chce zorganizovat první jednání Putina a Trumpa Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.