Zahraniční tisk: FIFA je spokojena s testy videorozhodčích; pokračující boje na Ukrajině

Světová média dne 3. února informují o tom, že Mezinárodní fotbalová federace FIFA je spokojená s testy videorozhodčích. Ty by se mohli zavést již příští rok na mistrovství světa v Rusku. Zahraniční tisk dále píše o pokračujících bojích na Ukrajině mezi ruskými separatisty a ukrajinskou armádou. 

Americká velvyslankyně v OSN Nikki Halleyová varovala Rusko před stupňováním konfliktu na východní Ukrajině. Při svém prvním vystoupení na půdě OSN odsoudila agresivní postup Kremlu v době, kdy kritici podezírají Trumpa ze vstřícnosti k prezidentu Vladimiru Putinovi, uvádí portál Deutsche Welle.
 
V okolí východoukrajinských měst Doněck a Avdijivka pokračovaly v noci další boje mezi ruskými jednotkami a ukrajinskou armádou. Pozorovatelé OBSE upozorňují, že noční střelba je vedena minomety a těžkými zbraněmi, které zakazují dohody z Minsku. V uplynulých pěti dnech zahynulo následkem bojů nejméně patnáct osob včetně civilistů. Rádio Svobodná Evropa Rádio Svoboda uvádí, že ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Maďarska označil za hlavního agresora Kyjev. Ten podle něj konflikt obnovil, aby si mohl ve válce žádat Evropskou unii a Washington o finanční pomoc.
 
Americká administrativa Donalda Trumpa se chystá vyhlásit sankce vůči více než dvaceti entitám z Íránu. Týkat se mají společností i jednotlivců. Opatření v rámci boje proti terorismu a šíření zbraní hromadného ničení můžou už v pátek zahájit americkou kampaň proti Teheránu, již Trump sliboval během prezidentské kampaně, uvádí agentura Reuters. Spojené státy tím zároveň reagují na balistické testy Íránu z počátku tohoto týdne.
 
Americký ministr obrany Donald Mattis při své zahraniční cestě v Tichomoří varoval Severní Koreu před jakýmkoli útokem na Jižní Koreu. Útok na Spojené státy nebo jejich spojence bude opětován, a použití jaderných zbraní se setká s efektivní odvetou, upozornil šéf Pentagonu Pchjongjang v Soulu. Jak upozorňuje britský deník The Guardian, po dvoudenní návštěvě teď ministr pokračuje v Japonsku.
 
Britská vláda zveřejnila podrobnější plán pro odchod z Evropské unie. Soupis pravidel pro poslance Dolní sněmovny, kteří už počátkem týdne takzvaný brexit schválili, byl evidentně psán ve spěchu, píše deník The Independent. Postupné kroky procesu, který má skončit nejpozději na jaře 2019, neodpovídají na varianty skotského referenda o setrvání v EU ani se nevěnují britskému návratu na jednotný evropský trh, píše deník.
 
Na mnoha místech Slovenska vykoupili kuřáci značkové cigarety se starými kolky, protože se chystá zdražení způsobené zvýšenou spotřební daní. Zatímco původní balení vyšlo na 3 eura 20 centů, očekává se, že po zdražení budou stát 3 eura 40, píše slovenská Pravda.
 
Mezinárodní fotbalová federace FIFA je spokojená s testy videorozhodčích, kteří by se mohli zavést už příští rok na šampionátu v Rusku. Výsledky zkušebních testů prováděných hlavně v Nizozemsku a Itálii budou prezentovány příští měsíc v Londýně. Během následující sezóny se budou prověřovat v dalších dvanácti zemích včetně České republiky, uvádí exkluzivně britský deník The Times. Videorozhodčí by měl jako asistent zkoumat především góly, penalty a přímé červené karty.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: FIFA je spokojena s testy videorozhodčích; pokračující boje na Ukrajině Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

  Byznys ·

  První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

 2. Trump vyhrožoval, že pošle do Mexika armádu

  Byznys ·

  Americký prezident Donald Trump řekl, že by Mexiko mělo lépe zvládat boj se zločinci, nebo se o ně na mexickém území postarají americké ozbrojené síly. Trump to podle …

 3. Facebooku stouply příjmy o více než 50 procent

  Byznys ·

  Sociální síti Facebook stoupl ve čtvrtém čtvrtletí zisk na 3,57 miliardy dolarů (89,6 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,56 miliardy dolarů. Příjmy vzrostl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.