Zahraniční tisk: E-maily Clintonové nevykazují trestný čin; Syřané se obávají návratu domů

Světová média dne 7. listopadu píší o tom, že podle ředitele americké FBI nevykazují nové e-maily Hillary Clintonové žádný trestný čin. Zahraniční tisk dále informuje, že válkou vyhnaní Syřané se obávají návratu do své vlasti. Obávají se například, že budou jejich synové po návratu domů odvedeni do stejné armády, která jejich rodné město před časem bombardovala. 

Virtuální voliči Donalda Trumpa na Slovensku věří, že Hillary Clintonová musí být potrestána, píše slovenský deník SME. Nejde o e-maily, dokonce nejde ani o tuto konkrétní političku. Trumpovi voliči totiž chtějí vidět, že dokáží otřást světem v základech. „Proč byste volili Trumpa?“ ptá se autorka komentáře a dostává se jí tyto odpovědi: „Protože Trump není Hillary“. „Dobrá, ale je Trump lepší kandidát?“ ptá se dál. „Právě že není,“ zní odpověď. Jak dokáže americký multimilionář s příčeskem, který je natřený samoopalovacím krémem a který disponuje vulgárním slovníkem, promluvit do obývacích pokojů slovenských domácností a získat si tak své virtuální voliče? Kdyby volili – pokud by vůbec volili – dali by tito voliči svůj hlas právě Donaldu Trumpovi. A to i přesto, že není lepším kandidátem než Hillary Clintonová, konstatuje slovenský list.
 
Podle ředitele americké FBI nevykazují nové e-maily Hillary Clintonové žádný trestný čin, informuje britský deník The Guardian. Nová várka e-mailů, která byla objevena během vyšetřování Anthonyho Weinera, nijak nezměnila závěry vyšetřování z letošního července. Ředitel americké FBI James Comey toto zjištění v neděli oznámil lídrům amerického kongresu prostřednictvím dopisu, píše britský list.
 
Nový libanonský prezident Michel Aún ohlásil začátek intenzivního boje s korupcí, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Novopečený prezident Aún také oznámil, že se pokusí ve své hluboce rozpolcené zemi vybudovat jednotný národ. Silný národ podle něj potřebuje silnou vládu, která ho povede – tato slova pronesl v neděli před svými příznivci, kteří se shromáždili před prezidentským palácem v Bejrútu. Libanon byl až do minulého pondělí více než dva roky bez prezidenta, uzavírá švýcarský list.
 
Syřané vyhnaní ze svých domovů se obávají návratu, čímž dochází k demografickým změnám, všímá si americký deník New York Times. Podle syrské vlády by se lidé, kteří uprchli ze zón ovládaných rebely, mohli vrátit domů – tato místa teď má již pod kontrolou syrská armáda. Může se však také stát, že po svém návratu domů zjistí, že se v jejich domovech mezitím usadil někdo jiný. A to je jen jedna z mála překážek, s kterými se potýkají lidé, které z domovů vyhnala válka. Mnozí mají také strach, že by jejich synové po návratu domů byli odvedeni do stejné armády, která jejich rodné město před časem bombardovala, konstatuje americký list.
 
V Bulharsku se v neděli konaly prezidentský volby, informuje rakouský deník Der Standard. Podle povolebních výsledků vede s téměř 27 procenty prorusky orientovaný socialista a bývalý velitel bulharského letectva Rumen Radev, zatímco vládní kandidátka Cecka Cačevová získala přibližně 23,5 procent hlasů. Tito dva prezidentští kandidáti se utkají ve druhém kole voleb, které se uskuteční 13. listopadu. Předvolební průzkumy předpokládaly vítězství Cačevové v prvním kole a její následnou porážku v kole druhém, připomíná rakouský list.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: E-maily Clintonové nevykazují trestný čin; Syřané se obávají návratu domů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.