Zahraniční tisk: Clintonová je podle Trumpa nejzkorumpovanější kandidátkou všech dob

Světová média dne 4. července informují o tom, že republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump v rámci své kampaně řekl, že jeho demokratická rivalka Hillary Clintonová je nezkorumpovanější kandidátkou všech dob. Nezůstalo ale pouze u toho. Její fotka byla zasazena do šesticípé hvězdy připomínající jeden ze symbolů judaismu a židovského národa.

Kampaň republikánského kandidáta na post příštího prezidenta Spojených států amerických ukazuje, že jsme se od éry Adolfa Hitlera nic nenaučili, míní slovenský deník SME. Nejvíce nám chybí střední třída a jasný hlas proti rasismu. Jako kdyby nám chtěl Donald Trump připomenout, že věci nikdy nejsou tak špatné, aby nemohly být ještě horší: Minulý pátek totiž zveřejnil další útok na svou soupeřku, demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Její fotku na pozadí bankovek doprovází tvrzení, že se jedná o „nejzkorumpovanější kandidátku všech dob“. Jednalo by se o další bídnou banálnost, nebýt však toho, že tato slova byla zasazena do šesticípé hvězdy připomínající jeden ze symbolů judaismu a židovského národa, připomíná slovenský list.

 

Hnutí Islámský stát se přihlásilo k odpovědnosti za bombové útoky v Bagdádu, během kterých za jediný den zemřelo 120 osob, informuje britský deník The Guardian. Během prvního včerejšího teroristického útoku, ke kterému došlo v nákupní zóně v centru Bagdádu, přišlo o život minimálně 115 osob. V důsledku druhé včerejší exploze se počet obětí navýšil na nejméně 120 osob. Včerejšek se tak stal dnem, kdy v tomto roce v irácké metropoli přišel o život největší počet osob. Opět jsme tak byli svědky toho, jak křehká je ochrana iráckých občanů. Podle prohlášení hnutí Islámský stát byl útok zaměřen na šíitské Muslimy a údajně se během útoku nerozlišovalo mezi civilisty a příslušníky bezpečnostních složek, píše britský list.

 

Hnutí Islámský stát využilo postní měsíc ramadán jako výzvu k uskutečnění dalších teroristických útoků, píše dnes americký deník New York Times. Jak se koncem května blížil začátek muslimského postního měsíce ramadánu, džihádističtí propagandisté sdělili svým následovníkům, že nadešel vhodný čas k zabíjení lidí. A opravdu to krvavý měsíc byl – došlo k teroristickým útokům v Orlandu na Floridě, v Istanbulu, v Dháce, v Bangladéši a včera brzy ráno v Bagdádu, konstatuje americký list.

 

Rakousko opět čeká předvolební boj, všímá si švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Navzdory volební únavě se v Rakousku opět rýsuje vyhrocená kampaň prezidentských kandidátů. Klíčovým tématem nových prezidentských voleb bude případný „Öxit“. Po zrušení výsledků nedávných prezidentských voleb panuje mezi Rakušany spíše než rozčilení kvůli blamáži frustrace z toho, že tento už i tak příliš dlouhý předvolební boj ještě stále není u konce. Na domácí politické scéně se totiž de facto od ledna letošního roku neřeší nic jiného, než kdo bude nástupcem rakouského spolkového prezidenta Heinze Fischera, píše švýcarský list.

 

Bude to komplikované a nebude to zrovna pěkné, tak o nových prezidentských volbách v Rakousku píše německý deník Süddeutsche Zeitung. Nový předvolební boj o rakouský prezidentský úřad by mohl dopadnout ještě drastičtěji než ten předchozí. Rakousko tak po soudním zrušení výsledků nedávných prezidentských voleb čeká perné politické léto. Snadné to rozhodně nebude – třetí prezidentské volby během několika málo měsíců jistě unaví mnoho voličů, míní německý list.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Clintonová je podle Trumpa nejzkorumpovanější kandidátkou všech dob Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Putin naváže dialog s NATO

    Společnost ·

    Rusko se pokusí navázat se Severoatlantickou aliancí po jejím varšavském summitu dialog. Po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistöm to v pátek uvedl ruský prezi…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.