Zahraniční tisk: Alžběta II. se stala nejdéle vládnoucí monarchou; Trump napadl New York Times

Světová média dne 7. února informují o tom, že královna Alžběta II. v pondělí oslavila safírové jubileum. Stala se tak nejdéle vládnoucím monarchou na světě. Na trůnu je již pětašedesát let. Zahraniční tisk dále píše o tom, že americký prezident Donald Trump napadl americký deník New York Times. Podle jeho slov o něm píše smyšlené články. 

Vláda nového amerického prezidenta Donalda Trumpa se zdá být nebezpečnější, než kdokoliv předpovídal, míní slovenský deník SME. Prezident Trump chce vyvolat civilizační, ekonomické i bezpečnostní spory dokonce i se svými spojenci. Pravděpodobně nejvýraznější vlastností prezidentování Donalda Trumpa – zatím – je jeho zoufalá nepřipravenost na výkon funkce, kterou v loňských bizarních volbách získal. 
Americká média, možná teď probuzená ze své spanilé lhostejnosti k osobě Donalda Trumpa během jeho předvolební kampaně, na něj od okamžiku jeho inaugurace, která proběhla 20. ledna, nemilosrdně útočí. Trump si za to částečně může sám – kvůli výběru svých spolupracovníků. Málokoho tak například překvapilo, když se jeho hlavní poradce Steve Bannon minulý týden chopil příležitosti vydat několik výkonných příkazů, aniž by je prezident Trump předtím zkontroloval, uzavírá slovenský list.
 
Americký prezident Donald Trump napadl americký deník New York Times. informuje švýcarský list Neue Zürcher Zeitung  Americký deník si podle prezidenta Trumpa zprávy o jeho osobě vymýšlí. New York Times totiž zveřejnil článek, ve kterém detailně popisuje běžný život v Bílém domě během prvních dvou týdnů prezidentování Donalda Trumpa. Podle amerického prezidenta se ale jedná o naprostou fikci, píše švýcarský list.
 
Americký prezident Donald Trump by neměl mít proslov v parlamentu Spojeného království, míní britský deník The Guardian. Podle Johna Bercowa, mluvčího Dolní sněmovny Parlamentu Spojeného království, by prezident Trump neměl u příležitosti státní návštěvy Spojeného království promlouvat k britským poslancům. Za toto prohlášení si Bercow u britských poslanců vysloužil potlesk. Podle Bercowa není proslov hlavy cizího státu na půdě britského parlamentu automatickým právem v rámci státní návštěvy, nýbrž se podle něj jedná o poctu, informuje britský list.
 
Donald Trump se snažil postavit zeď v Irsku a neuspěl - to by mohlo Evropě způsobit spoustu starostí, píše americký deník The Washington Post. Trumpovo opovržení vůči Evropské unii je částečně dáno zmařenými plány souvisejícími s jeho golfovým hřištěm. Předtím, než americký prezident vyslovil požadavek ohledně zdi na americko-mexické hranici, která by měla zastavit příliv nelegálních migrantů, snažil se získat povolení pro stavbu zdi u svého golfového hřiště na irském pobřeží.
Jenže to nevyšlo a v prosinci z plánu definitivně sešlo. Pro člověka, který bytostně rád vyhrává, měla tato porážka – jen měsíc poté, kdy byl zvolen prezidentem USA – hořkou pachuť. Ale prezident Trump si viníka našel: Stala se jím Evropská unie, jejíž předpisy a nařízení tvořily základ všech námitek proti stavbě zdi u jeho golfového hřiště v Irsku, uzavírá americký list.
 
Královna Alžběta II. v pondělí oslavila safírové jubileum, informuje rakouský deník Der Standard. Pětašedesát let na trůnu z ní dělá nejdéle vládnoucího monarchu na světě. Devadesátiletá panovnice pondělní den strávila na venkovském sídle v Sandringhamu a na programu neměla žádné větší veřejné vystoupení. U příležitosti pondělního výročí zveřejnil královský palác královninu fotografii z roku 2014, na které ji zdobí safírové šperky, které dostala jako svatební dar od svého otce v roce 1947, připomíná rakouský list.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Alžběta II. se stala nejdéle vládnoucí monarchou; Trump napadl New York Times Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EET ohrožuje existenci desítek trafik

    Byznys ·

    Zavedení povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) nutí několik desítek trafikantů přemýšlet o ukončení jejich činnosti. Většinou to zvažují menší nezávislí živnost…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.