Zahraniční dopravci si u německého ústavního soudu stěžují na zákon o minimální mzdě

Dopravci z Polska, Rakouska a Maďarska podali u německého ústavního soudu stížnost na zákon, podle kterého se německá minimální mzda vztahuje i na zahraniční řidiče, kteří projíždějí Německem. Informovala o tom dnes agentura DPA. Proti uplatnění německé minimální mzdy ve výši 8,50 eura (232 korun) za hodinu protestovali v minulosti i čeští dopravci.  

stavní soud agentuře DPA potvrdil, že stížnost na minimální mzdu přijal.

Německo zavedlo plošnou minimální mzdu od počátku letošního roku. Podle výkladu ministerstva práce musí zaměstnavatelé vyplácet přinejmenším tuto částku všem zaměstnancům, kteří se při výkonu práce nacházejí v Německu. Opatření by se tak mělo vztahovat i na řidiče kamionů projíždějící přes Německo.

Kromě polských, rakouských a maďarských dopravců protestovali proti uplatňování německé minimální mzdy na zahraniční řidiče i čeští dopravci. Český ministr dopravy Dan Ťok dostal v únoru od svého německého kolegy Alexandera Dobrindta ujištění, že se minimální mzda nebude vztahovat na řidiče transitní dopravy a na řidiče skládající zboží v německých námořních přístavech.

Proti výjimkám z minimální mzdy pro zahraniční řidiče jsou ale německé odbory. Podle nich dávají výjimky zahraničním společnostem neoprávněnou konkurenční výhodu proti německým firmám, které řidičům 8,50 eura za hodinu platit musí.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Zahraniční dopravci si u německého ústavního soudu stěžují na zákon o minimální mzdě Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

    Byznys ·

    Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.