Zahr. tisk: Trump souhlasí s leteckými útoky Ruska v Sýrii; popularita prezidenta Hollanda klesá

Zahraniční média píší o tom, že republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump souhlasí s leteckými útoky Ruska v Sýrii. Podle něj by neměly nijak negativně ovlivnit aktivity Spojených států. Světová média si také všímají klesající popularity francouzského prezidenta Françoise Hollanda navzdory jeho propracovaným komunikačním strategiím. Jeho vítězství v příštích prezidentských volbách podle médií tak není příliš pravděpodobné. 

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump souhlasí s leteckými útoky Ruska v Sýrii. Informoval o tom americký zpravodajský kanál CNN. Trump míní, že Rusko sice přestalo respektovat amerického prezidenta, ale jeho vojenské akce v Sýrii se zaměřují na pozice Islámského státu a neměly by tak negativně ovlivnit aktivity Spojených států. Američtí vládní představitelé nicméně o skutečných úmyslech ruského prezidenta Putina pouze spekulují.
 
Řada ze čtyř milionů syrských uprchlíků se do Evropy vůbec nedostane. Po letech vzrůstajících životních nákladů a klesající mezinárodní pomoci jim totiž chybí na cestu do Evropy peníze, a tak končí nejdále v Libanonu, Turecku nebo Jordánsku. Situaci podle deníku The Washington Post dále komplikuje zpřísňování podmínek pro udělování povolení k pobytu a pracovních povolení v Evropě.
 
Francouzský deník Le Figaro zveřejnil výsledky průzkumu agentury TNS Sofres, podle kterých popularita francouzského prezidenta Françoise Hollanda stále klesá. Děje se tak navzdory propracovaným komunikačním strategiím, výjezdům a akcím na veřejnosti. V posledních dvou letech Hollandova obliba u veřejnosti nepřesáhla 23 procent. Le Figaro považuje za možné, že se příznivci socialistů, kteří tvoří jádro Hollandových voličů, stanou menšinovými. Francouzská Socialistická strana tak nemůže příliš doufat v Hollandovo vítězství v příštích prezidentských volbách.
 
Třetina území zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO je poškozována průmyslovou činností, varuje francouzský deník Le Monde. Z 229 zapsaných lokalit jich je 70 ohroženo olejovými skvrnami, ropnými vrty nebo těžbou. Přes čtyři desítky takto z ohrožených míst leží v Africe. Vyplývá to ze zprávy, kterou publikoval Světový fond na ochranu přírody. Cílem dokumentu je přispět k ochraně těchto ohrožených lokalit.
 
Některé geny jsou pro život méně důležité, píše britský deník The Independent. Vědci v minulosti předpokládali, že je pro život nezbytná přítomnost všech dvaceti tisíc genů. Dosud nejobsáhlejší studie lidského genomu však nově ukázala, že u malé části lidí některé geny chybí, aniž by se to výrazněji projevovalo na jejich zdraví. K tomuto zjištění došli němečtí vědci v Heidelbergu v rámci analýzy genetického kódu více než 2 500 lidí z 26 různých etnik celého světa.
 
Mexiko se rozhodlo vydat do Spojených států 13 osob zapojených do obchodu s drogami. Mezi zadrženými určenými k vydání do USA jsou také dva vysoce postavení členové narkomafií a jeden muže obviněný ze zabití mexického imigračního a celního úředníka v roce 2011. Zástupci Mexika zatím podle listu The Guardian nesdělili, kdy přesně k předání vězňů dojde. Důvodem je obava z možného útěku některých zločinců.
 
Tropická bouře Joaquin včera zesílila na hurikán kategorie 3 s rychlostí větru dosahující 185 kilometrů za hodinu a přiblížila se k Bahamským ostrovům. Podle deníku USA Today by se o víkendu měla dostat až k východnímu pobřeží Spojených států, nicméně předpovědi většinou nepředpokládají, že pevninu zasáhne. Guvernér amerického státu Virginia  nicméně ve středu vyhlásil výjimečný stav.
Zahr. tisk: Trump souhlasí s leteckými útoky Ruska v Sýrii; popularita prezidenta Hollanda klesá Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.