Zahr. tisk: Samsung představil Galaxy Note 7; čistky starostů Vladimirem Putinem

Světová média dne 3. srpna. informují o tom, že korejský výrobce elektroniky Samsung představil nový smartphone Galaxy Note 7. Samsung sází na špičkové technologie a prvotřídní materiály. Zahraniční tisk dále píše o tom, že od chvíle kdy prezident Vladimir Putin v roce 2012 stanul v čele Kremlu, byli v Rusku zadrženi nebo vyslýchání starostové více než 25 ruských měst. 

Syrské záchranné služby působící na území ovládaném rebely uvedly, že v noci na úterý vrtulník svrhl barel s toxickým plynem na město v oblasti, kde byl o několik hodin dříve sestřelen ruský vojenský vrtulník. Informuje o tom americký deník The New York Times. Syrská opoziční koalice vznesla obvinění, že za útokem stojí prezident Bašár Asad. Ten předchozí obvinění z používání chemických zbraní popřel. Mluvčí Syrské civilní obrany oznámil, že ve městě Sarakíb v severní provincii Idlib bylo působení plynu vystaveno na 33 osob, většinou žen a dětí. Panuje podezření, že se jedná o útok chlórem. Americký deník dále uvedl, že syrská vláda ani její ruští spojenci se k situaci nevyjádřili.

 

Vedení Slovenských drah přišlo se změnou přepravního řádu, aby se zbavilo Kotlebových hlídek ve vlacích, jak píše slovenský server Denník N. Státní Železniční společnost Slovensko tak má po dvou měsících možnost hlídky z přepravy formálně vykázat. Součástí nových podmínek je mimo jiné „zákaz politické agitace, podporování či popularizace názvu, značky, programu anebo hesel politické strany, politického hnutí či kandidáta, umísťování či rozdávání letáků“. Změny vstoupily v platnost již na začátku července, média je ale nezaznamenala, neboť samo vedení Slovenských drah je nijak aktivně nepropagovalo. Není tak jasné, zda už k nějakému případu vykázání hlídky z vlaku došlo. Jak si všímá Denník N, na Facebooku Kotlebovi samozvaní dozorci pořádku zároveň nadále zveřejňují záběry svých hlídek, už ale jen z vlakových nástupišť. 

 

Francouzský deník Le Monde přináší zprávu o novém odpálení balistické střely v Severní Koreji. S odvoláním na jihokorejské ministerstvo obrany byla raketa odpálena dnes z oblasti na západě země a byla namířena k Japonskému moři. Jedná se už o čtvrté odpálení tohoto druhu v posledních dvou týdnech, konstatuje francouzský list. 19. července to byly tři balistické střely, které simulovaly preventivní jaderné údery na jihokorejské přístavy a letiště, kde se nachází americký vojenský materiál. Navzdory rezolucím OSN, které Severní Koreji zakazují jakýkoli jaderný či balistický raketový program, i přes varování amerického ministra zahraničí Johna Kerryho, se Pchjongjang pokouší vyvinout mezikontinentální balistickou raketu schopnou zasáhnout Spojené státy.    

 

Ruský deník The Moscow Times se pozastavuje nad faktem, že od chvíle, kdy prezident Vladimir Putin v roce 2012 stanul v čele Kremlu, byli v Rusku zadrženi nebo vyslýcháni starostové více než 25 ruských měst. Tento týden má být vynesen rozsudek nad protikorupčním aktivistou Jevgenijem Urlašovem, bývalým starostou Jaroslavli, který byl obviněn z úplatkářství. Úřady čelí kritice, že proti Urlašovovi vedou politický proces. S blížícími se zářijovými parlamentními volbami čistky regionálních starostů pravděpodobně ještě zesílí, vyjádřil obavy ruský list.

 

Korejský výrobce elektroniky Samsung představil nový smartphone Galaxy Note 7. Jak konstatuje britský The Guardian, Samsung sází na špičkové   technologie a prvotřídní materiály. Nejnovější výkřik v kategorii “phabletů” je jedním z prvních, který nabízí infračervený skener duhovky. Díky jeho nové biometrické funkci se odemčení a přístup do telefonu stává doslova otázkou okamžiku. Nadále však disponuje i snímačem otisku prstu, dvanáctimegapixelovým fotoaparátem a je vodotěsný do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Má zabudovaný S-pen stylus, který je v současném provedení již také vodotěsný a funguje i na mokrém displeji.

 

Probíhající americká studie přináší překvapivá zjištění o sexuálním chování generace narozené koncem milénia, všímá si britský list The Guardian. Jak vyplývá z průzkumu mezi téměř 27 tisíci lidmi, „mileniálové“ jsou v sexu mnohem zdrženlivější, než byli mladí před 30 lety. Ukazuje se, že podíl mladých mezi 20 a 24 lety věku, kteří uvedli, že po dosažení osmnáctého roku neměli sexuálního partnera, se zvýšil na 15 procent u skupiny narozených v 90. letech oproti 6 procentům u generace narozené v letech šedesátých. Studie tak vyvrací rozšířenou představu, že internet podporuje náhodné a nezávazné sexuální vztahy. Výzkum probíhající od roku 1989 téměř každoročně shromažďuje prostřednictvím tří amerických univerzit data o sexuálním chování dospělých Američanů. Podle autorů studie je tento nový trend způsoben především tzv. kohortovým efektem, což znamená, že mezigeneračně dochází ke změnám vzorců sexuálního chování.  

 

 

Zdroj: Zet

Zahr. tisk: Samsung představil Galaxy Note 7; čistky starostů Vladimirem Putinem Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. V Londýně otevřeli první restauraci nabízející jídlo z 3D tiskáren

  Byznys ·

  V Londýně koncem července na několik dní otevřela první restaurace na světě, jež zákazníkům nabízí jídla „vytištěná“ na 3D tiskárnách. Podnik s názvem 

  Cena americké ropy WTI kvůli obavám z nadbytečných dodávek surovin klesla pod 40 dolarů

  Byznys ·

  Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) včera klesla o zhruba čtyři procenta a poprvé od dubna se propadla pod částku 40 dolarů za barel. Investoři se o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.