Zahr. tisk: O brexitu rozhodne 17 % nerozhodnutých voličů; exploze autobusu v Jeruzalémě

Světová média dne 19. dubna píší, že v britském referendu o vystoupení z Evropské unie rozhodne 17 % zatím nerozhodnutých voličů. Tábory podporovatelů i odpůrců jsou totiž jinak vyrovnané. Zahraniční tisk si dále všímá toho, že došlo v Jeruzalémě k výbuchu autobusu. Podle policie způsobila explozi nastražená bomba.

Brexitová kampaň je soutěží strachu, míní slovenský deník SME. Podobně jako jinde na Západě, i v Británii je diskuse formována všudypřítomnou náladou namířenou proti stávajícímu systému, a všechno bude nakonec záviset na tom, kdo „zabrnká“ na nižší pudy. Kampaně pro a proti brexitu jsou rozjeté. Do chvíle, kdy se Spojené království bude rozhodovat, jestli zůstane v Evropské unii či nikoliv, zbývá deset týdnů. Podle průzkumů jsou obě strany – jak podporovatelé, tak odpůrci brexitu – de facto vyrovnané, pokračuje slovenský list. Nicméně přibližně 17 procent voličů zatím zůstává nerozhodnutých – a právě to naznačuje, že konečný výsledek bude záviset na tom, kdo těmto nerozhodnutým dodá přitažlivější argumenty, a to do 23. června letošního roku, konstatuje slovenský deník SME.

 

Brazilská vládní Strana pracujících chce zůstat u moci, a to navzdory devastujícímu výsledku nedělního hlasování o sesazení současné prezidentky Dilmy Rousseffové, informuje britský deník The Guardian. Poté, co brazilští poslanci v neděli proces týkající se jejího sesazení potřebnou většinou hlasů podpořili, je nyní na řadě Senát. Podle průzkumů veřejného mínění se více než 60 procent obyvatel Brazílie vyslovilo pro sesazení ženy, která kdysi byla jedním z nejoblíbenějších světových lídrů, připomíná britský list.

 

Ve Středozemním moři se utopily stovky migrantů, píše rakouský deník Der Standard. Italský prezident Sergio Mattarella potvrdil zprávy z médií:
Lodě vezoucí migranty pluly z Egypta. Podle mluvčího somálské vlády se na celkem čtyřech lodích nacházelo přibližně 500 migrantů a mnoho z nich pocházelo ze Somálska. Podle místních zpráv katastrofu přežilo jen 23 osob.

 

Celkem jedenadvacet osob bylo včera zraněno při explozi autobusu v Jeruzalémě, všímá si mezinárodní deník International New York Times. Exploze způsobila požár, který se rychle rozšířil na druhý autobus. Podle místního policejního velitele způsobila explozi nastražená bomba. Policie vyšetřuje okolnosti související s explozí, a to včetně možnosti, že bombu do
autobusu přinesl jeden ze zraněných, informuje International New York Times.

 

Dinosauři vymírali desítky milionů let předtím, než na planetu Zemi dopadl asteroid, který definitivně způsobil jejich vyhynutí, píše dnes v souvislosti se
závěry nové studie britský deník The Telegraph. Tato nová studie tak
vyvrací předchozí teorie, a to že se dinosaurům na Zemi dařilo dobře až do
okamžiku, kdy na ni zhruba před 66 miliony let dopadl meteorit.

 

 

Zdroj: Zet

Zahr. tisk: O brexitu rozhodne 17 % nerozhodnutých voličů; exploze autobusu v Jeruzalémě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.