Zahr. tisk: Lepší koordinace USA a Ruska v Sýrii; zátah proti extremistům z IS v Bangladéši

Světová média dne 20. června informují o tom, že podle informací z Moskvy došlo mezi Spojenými státy americkými a Ruskem k uzavření dohody o vyšší míře vojenské koordinace v boji proti Islámskému státu. Média si dále všímají, že v Bangladéši bylo během celorepublikového protiextremistického zásahu zadrženo více než 12 tisíc osob.

Šarlatánská terapie brexitem, tak svůj dnešní komentář nazval slovenský deník SME. I mimo EU bude Velká Británie chtít zůstat na společném evropském trhu. V tom případě však bude muset přijmout velkou část evropské legislativy – a to bez možnosti jakkoliv ovlivňovat její obsah. Nebudeme-li si všímat vyložených nesmyslů a soustředíme-li se jen na argumenty, které jsou myšlené upřímně, brexit se stále jeví jako velmi špatný nápad, a to jak z pohledu samotných Britů, tak i z pohledu slovenského a celoevropského. Ať se totiž na brexit díváme jakkoliv, případný britský odchod z Evropské unie s sebou přinese minimálně krátkodobé ekonomické turbulence. A nejistota není nikdy přítelem podnikání či investičních rozhodnutí. Není proto vůbec překvapivé, že s blížícím se referendem se kurz libry divoce hýbe a hlavní londýnský akciový index padá, konstatuje slovenský list.

 

Většina britských deníků zveřejnila své stanovisko k nadcházejícímu referendu o setrvání Velké Británie v Evropské unii, informuje britský deník The Guardian. Britský nedělník The Mail on Sunday podpořil setrvání Británie v Evropské unii s tím, že není čas riskovat mír a prosperitu. Další britský nedělník The Observer se také vyslovil pro pokračující členství v EU. The Sunday Times však podpořil vystoupení z EU, stejně jako další britský nedělník The Sunday Telegraph, informuje britský deník The Guardian.

 

Čtvrteční hlasování o tom, zda Velká Británie zůstane členskou zemí EU, bude sledovat celý svět, míní americký deník The Washington Post. Odchod Británie z Evropské unie by mohl způsobit šok napříč světovou ekonomikou a ohrozit investice a obchod se Spojenými státy americkými v hodnotě přesahující bilion amerických dolarů. Čtvrteční referendum tak bude mít značné důsledky také na americké podniky, které v Británii zaměstnávají více než milion osob, připomíná americký The Washington Post.

 

Spojené státy americké a Rusko by chtěly lepší koordinaci v Sýrii, všímá si rakouský deník Der Standard. Dle informací z Moskvy uzavřely USA a Rusko dohodu o vyšší míře vojenské koordinace v boji proti hnutí Islámský stát. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu nečekaně a bez ohlášení navštívil Damašek. Sergej Šojgu se tak stal nejvýše postaveným představitelem Ruské federace, kterého ve své zemi od začátku občanské války přivítal syrský prezident Bašár Asad, připomíná rakouský Der Standard.

 

V Bangladéši bylo během celorepublikového protiextremistického zásahu zadrženo více než 12 000 osob, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Podle bangladéšské policie bylo přibližně 200 z těchto zadržených osob příslušníky radikálních islamistických skupin. Zástupci opozice a lidskoprávních organizací však tento celotýdenní plošný zásah kritizovali, konstatuje švýcarský list.

 

 

Zdroj: Zet

Zahr. tisk: Lepší koordinace USA a Ruska v Sýrii; zátah proti extremistům z IS v Bangladéši Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Americký Boeing prodá Íránu 100 letadel

  Byznys ·

  Írán se dohodl s americkým výrobcem letecké techniky Boeing, že od něj koupí 100 letadel. V rozhovoru s televizí CNN to o tom informoval íránský ministr dopravy Abbás …

 2. Volkswagen ukončí výrobu více než 40 modelů

  Byznys ·

  Německý automobilový koncern Volkswagen přestane v příštích letech vyrábět více než 40 modelů automobilů. S odvoláním na nejmenované zdroje to napsal německý list Hand…

 3. Pět nejutajovanějších jednotek vojenské historie

  Společnost ·

  Největší výhodou ve válce je utajení. V některých případech je dobré své elitní vojáky udržet v tajnosti před nepřítelem a veřejností. Internetový magazín Business Ins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.