Zahr. tisk: Krym bude mít svoji vlastní leteckou flotilu; spolupráce francouzské cementárny s IS

Světová média dne 24. června píší o tom, že Krym bude mít ještě letos svou vlastní flotilu dopravních letadel. Státní investice počítá s leteckou flotilou několika strojů TU-154. Zahraniční tisk dále informuje o tom, že francouzská cementárna jedná v Sýrii s Islámským státem (IS). Chce totiž ochránit svoje obchodní zájmy na Blízkém východě.

V německém městě Viernheim nedaleko Frankfurtu držel neznámý člověk rukojmí proti jejich vůli v místním kině Kinopolis. Při odpoledním zásahu policie přišel ovšem únosce o život a jak uvádí německý portál Deutsche Welle nikdo další nebyl vážně zraněn.
 
Krym bude mít ještě letos svou vlastní flotilu dopravních letadel, otiskuje ruská agentura RIA Novosti prohlášení předsedy poslaneckého výboru Dumy pro dopravu Michaila Brajčaka. Státní investice počítá s leteckou flotilou několika strojů TU-154, žádné západní aerolinie na obsazený poloostrova zatím nelétají, píše deník The Moscow Times. Ten připomíná, že po zabrání Krymu v roce 2014 zavedla Evropská unie a Spojené státy proti Rusku ekonomické sankce.
 
Francouzská cementárna Lafarge jedná v Sýrii s Islámským státem. Podle deníku Le Monde jež otiskuje server France24, chce tímto způsob výrobce betonu ochránit svoje obchodní zájmy na Blízkém východě. V letech 2013 a 2014 platila firma Islámskému státu a jejich prostředníkům za průjezd svých míchaček v severní Sýrii.  Velká francouzská stavební firma odmítla informace pro agenturu AFP komentovat. Její vedení pouze zdůraznilo, že pro jejich zaměstnance v zahraničí je vždy bezpečnost prioritou. Deník podotýká, že firma koupila cementárnu 150 kilometrů od Aleppa už v roce 2007 a snaží se v regionu udržet svoje investice.
 
Dokáže Clintonová porazit naštvanost Donalda Trumpa? Podle německého týdeníku Der Spiegel je to jediná naděje Ameriky. Bývalá ministryně zahraničí bude v podzimním boji o Bílý dům hlasem rozumu, ale na druhé straně je mezi voliči velice nepopulární, uvádí německý týdeník. Ten upozorňuje, že Trump využívá I události z nočního klubu v Orlandu na Floridě, aby vyzýval k přísnější kontrole imigrace do USA.
 
Čeká dánské nezaměstnané revoluce? Tamní ministr práce Jőrn Neergaard Larsen si všiml, že některým lidem chodí podpora od státu už deset let a to se mu zdá nepřijatelné, jak vysvětluje dánský deník Copenhagen Post. Zejména pokud se jedná o vyplácení, které ani na měsíc nepřerušil alespoň pokus o nástup do zaměstnání nebo školení pro rekvalifikaci. Ministerstvo se to chystá prověřit, nicméně bude muset postupovat případ od případu neboť spousta nezaměstnaných v Dánsku trpí podle ústavů sociální péče fyzickými hendikepy nebo duševní poruchou.
 
Nudistické pláže ve Španělsku bývají pro místní policii nevyjasněný problém, upozorňuje španělský deník El País. Podle protinaháčské legislativy musejí alespoň napomenout nebo pokutovat, když nahou osobu někdo udá. Všeobecně však nudisty v Kádizu Cadizu, Barceloně, Gironě nebo Valladolidu, nikdo nepronásleduje – a to i přesto, že místní zastupitelé v těchto čtyřech lokalitách nuda pláže zakázali. Kuriózní na tom je, že nudisté jsou zakázaní jenom tady, takže teoreticky byste na pláž Cortadura mohli přijít nazí, abyste se tady oblékli. V Cadizu se dokonce jednomu místu u moře říká Pláž surikat, protože tady na nudisty zpoza kamení vykukují zvědavci podobným stylem jako šelmy v savanách.
 
 
Zdroj: Zet
Zahr. tisk: Krym bude mít svoji vlastní leteckou flotilu; spolupráce francouzské cementárny s IS Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Slavné britské tváře a jejich názor na brexit

    Společnost ·

    V pátek proběhlo v Británii historické referendum o budoucnosti členství země v Evropské unii. Kdo ze slavných britských herců, spisovatelů nebo podnikatelů se podporu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.