Zah. tisk: Nejvyšší nezaměstnanost v Rakousku od 50. let; rekordně nízká popularita Merkelové

Světová média dne 2. září informují o tom, že se v Rakousku zvýšila nezaměstnanost na nejvyšší úroveň od 50. let minulého století. V zemi je 389 tisíc lidí bez práce a míra nezaměstnanosti činí 8,3 %. Zahraniční tisk si dále všímá toho, že popularita německé kancléřky Angely Merkelové klesla na nejnižší úroveň za posledních pět let.

Americké ministerstvo financí začalo blokovat společnosti, které pomáhají Kremlu stavět most z ukrajinského Krymu na pevninské Rusko. Vedle Gazpromu nebo Strojgazmontáže je na seznamu dalších sedm firem i jedenáct funkcionářů. Ti pomáhají  dostavět takzvaný Putinův most, který měří 19 kilometrů,  píše agentura Reuters.
 
V Bratislavě začali stavět Národní fotbalový stadion. Na Tehelnom poli na místě původního Slovanu Bratislava má do roku 2018 stát areál pro dvacet dva tisíc diváků. Firma Strabag má stadion postavit za necelých 50 milionů eur bez DPH. Jak uvádí deník Pravda, stát se zavázal k odkoupení nekomerční části stadionu. Zároveň poskytne dotaci ve výši 27 milionů eur, která se má od kupní ceny odpočítat.
 
Popularita německé kancléřky Angely Merkelové z CDU klesla na nejnižší čísla za posledních pět let. V současné době je s její prací spokojeno jen 45 procent německé veřejnosti. Průzkum organizovaný nezávislou agenturou rok po kancléřčině pozvání přistěhovalců do Německa ukazuje naopak nástup populistů, píše britský The Guardian.
 
V Rakousku stoupla letos v srpnu nezaměstnanost na nejvyšší úroveň od 50. let minulého století. Třebaže má země 389 tisíc lidí bez práce, míra nezaměstnanosti je 8,3 procenta a nedosahuje evropského průměru. Za posledních pět let stoupla podle rakouského deníku Local nezaměstnanost o 42 procent.
 
Vojenské charitativní organizace častokrát zveličují problém posttraumatického syndromu u veteránů válek, jen aby se jim dařilo vybrat ještě více peněz. Prohlásil to londýnskému deníku The Times Ed Parker, výkonný ředitel nadace Procházka zraněných. Té například pomáhá i britský královský princ Harry.
 
Republikánský kandidát do Bílého domu slibuje v amerických dětech pěstovat vlastenectví. Miliardář Donald Trump  prohlásil, že za něj se nebude Amerika jen omlouvat. Naopak děti se mají naučit respekt k symbolům jako je například vlajka Spojených států, uvádí britský deník The Guardian.
 
Kandidátova manželka Melanie Trumpová zažalovala vlastníky britského serveru Daily mail a jednoho blogera z amerického Marylandu.Ti se měli podle jejích právníků dopustit řady stoprocentně nepravdivých výroků, které poškozují její profesionalitu. Jednalo se třeba o informaci, že v 90. letech pracovala před svatbou pro eskortní agenturu. Škody odhaduje Trumpova žena na 150 milionů dolarů, uvádí americký deník USA Today.
 
Švýcarští vyšetřovatelé potvrdili, že mezi podezřelými z podvodu a praní peněz na světovém šampionátu ve fotbale z roku 2006 je I legendární Franz Beckenbauer. Někdejší kanonýr Bayernu Mnichov, kapitán a trenér národního mužstva byl tehdy předsedou organizačního výboru. Se třemi dalšími funkcionáři  jsou podezřelí z toho, že lživě vykázali více než 6 milionů eur za slavnostní galavečer. Penězi se ale zřejmě uplatili členové FIFA, kteří hlasovali pro Německo jako pořadatelskou zemi. Německý portál Deutsche Welle upozorňuje, že Švýcaři se touto korupční kauzou zabývají, protože k pochybením došlo I na jejich území.

 

 

Zdroj: Zet

Zah. tisk: Nejvyšší nezaměstnanost v Rakousku od 50. let; rekordně nízká popularita Merkelové Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.