Zadlužené Řecko rozvíjí těžbu ropy, zvýšilo produkci o 60 procent

Jediná řecká těžařská společnost Energean Oil & Gas zvýšila díky novým ropným vrtům produkci oproti loňsku o 60 procent na 3 000 barelů denně. Vyplývá to ze sdělení firmy. Zadlužené Řecko začalo ve snaze získat peníze pro rozvrácené veřejné finance rozvíjet své omezené ropné zásoby, přestože ceny ropy za poslední rok a půl prudce klesly.

Energean, který ze 45 procent vlastní americký fond Third Point, uvedl, že zvýšil produkci na svých dvou ropných polích u severořeckého ostrova Thassos. Firma plánuje v této oblasti celkem 15 vrtů a celkově chce do rozvoje těžby investovat 200 milionů dolarů (pět miliard korun).

Řecko má v ověřených zásobách ropy asi 30 milionů barelů. Energean chce zvýšit denní těžbu do roku 2017 na 10 000 barelů. Řecko přitom spotřebovává kolem 300 000 barelů ropy denně.

Řecko podniklo v posledním půlstoletí několik bezvýsledných pokusů o nalezení vydatnějších zdrojů ropy a plynu. Dluhová krize zemi přiměla zvýšit úsilí v tomto směru a pozvat investory, aby se ucházeli o rozvoj několika těžebních oblastí na pevnině i pod mořem.

 

Zdroj: ČTK

Zadlužené Řecko rozvíjí těžbu ropy, zvýšilo produkci o 60 procent Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Přehled daňových novinek pro rok 2017

    Byznys ·

    Všichni netrpělivě očekávají rok 2017. S ním mimo jiné přijdou i novinky v placení daní. Některé už jsou jisté, jiné ještě čekají na poslední fázi schvalovacího proces…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.