Začíná Černý pátek, poprvé se dostává i do velkých obchodních řetězců

Řada obchodníků v České republice se v pátek připojí k nákupnímu svátku Black Friday. Slevy na Černý pátek budou letos poprvé nabídnou i u některých velkých obchodních řetězců jako Kika, C&A Moda, Euronics, nebo v nákupních centrech. Dříve byla tato akce v Česku především doménou e-shopů. Někteří internetoví prodejci ve spojitosti s konkurenčním bojem spustili akční nabídky už začátkem týdne. Black Friday se v USA považuje jako začátek vánoční nákupní horečky.

Mohlo by vás zajímat

Poprvé se letos do akce zapojí oděvní řetězec C&A Moda. Nabídne do neděle 20 procentní slevy na veškeré zboží. Také prodejny s elektronikou Euronics přichystaly slevy na Black Friday. Poprvé do akcí budou zařazeny všechny kategorie zboží. Nejvyšší slevy dosáhnou podle firmy až 80 procent. Prvně se zapojí i nábytkářský řetězec Kika.

V pražském nákupním centru Palladium se do slevových akcí zapojí přes 60 obchodů, mezi nimi Orsay, Time Out, Levis, Deichmann či Sportisimo. „Slevy půjdou napříč celým sortimentem a nejčastěji se budou pohybovat v rozmezí 20 až 30 procent, někde se však vyšplhají až na 50 procent,“ uvedla marketingová manažerka obchodního centra Helena Watson. Black Friday chystá také OC Metropole Zličín či olomoucké nákupní centrum Šantovka.

Řada velkých e-shopů jako Kasa.cz či Alza.cz spustily slevové akce o týden dřív. „Letos očekáváme nárůst tržeb o 30 procent oproti loňsku,“ uvedla Andrea Čižmářová z Kasa.cz.

V USA je tento den synonymem rekordních slev a startem vánoční nákupní horečky. Patří podle tržeb k největším nákupním dnům v roce a zahajuje hlavní předvánoční nákupní sezonu. Koná se vždy v pátek po Dni díkuvzdání, slevy obvykle začínají o půlnoci ze čtvrtka na pátek, v posledních letech však někteří prodejci začínají s nabídkou slev již ve čtvrtek večer či ještě dříve.

 

 

Zdroj: ČTK

Začíná Černý pátek, poprvé se dostává i do velkých obchodních řetězců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Dvanáct pravidel pro pohodové cestování letadlem

    Společnost ·

    Návštěva vzdálených koutů světa je vždy vzrušující, samotná cesta ale představuje většinou tu nejhorší část výletu. I pro ostřílené cestovatele může být dlouhý let nár…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.