Zabezpečení kryptoměn přináší větší riziko než jejich vysoká volatilita

Nejde pouze o volatilitu, která straší investory, jež vložili peníze do bitcoinů. Ve vzduchu totiž visí nebezpečné riziko hackerských útoků. Alespoň to dokazují situace z posledních měsíců, kdy došlo k odcizení stovek milionů dolarů. Experti se navíc domnívají, že problém spojený s kybernetickými útoky není odvrácen a strach z bezpečnosti bude mít letos negativní vliv na vývoj kurzu digitálních měn. Nebezpečného nešvaru si všímá zpravodajský portál CNN.

Poslední do nebe volající incident se odehrál na poli jihokorejské burzy Coinrail. Ta v pondělí podle CNN oznámila, že se hackerům podařilo odcizit 30procentní hodnotu jejích virtuálních měn.

“Očekávám, že hackeři budou i nadále cílit na kryptoměnové burzy,” řekl to alespoň ředitel finančních technologií v Asii pro společnost PwC Henri Arslanian.

Burzy rostou velkou rychlostí, ruku v ruce s tím se jim ale dosud nepodařilo podle Arslaniana dostatečně zajistit bezpečnost.

Cílem hackerů se v lednu stala i burza Coindesk. Oznámila přitom, že hackeři odcizili digitální měny v hodnotě dosahující na 500 milionů dolarů. Loni zbankrotovaly další dvě napadené burzy.

Podle generálního ředitele společnosti Hosho Group Yo Kwona jde ale pouze o špičku ledovce. Jeho společnost se podle CNN věnuje zabezpečení kryptoměn postavených na blockchainové technologii.

Kwon se domnívá, že zhruba třetina všech kryptoměnových burz byla nějakým způsobem z vnějšku narušena. Podle jeho slov bude mít mnoho dalších směnáren stejný osud.

Digitální měny se po roce 2017 dostaly do centra pozornosti. Způsobila to především jejich vzrůstající cena. Loni v prosinci se cena bitcoinu pohybovala u hranice 20 tisíců dolarů. Letos se ale propadla o více než 50 %.

Na problému dne už není skutečně pouze volatilita. Podle odborníků ze světa kryptoměn stránku bezpečnosti komplikují zásahy regulátorů po celém světě.
Na jedné straně se Čína pokusila zakázat obchodování s bitcoinem. Na straně druhé Japonsko uznalo bitcoin jako legální platidlo, ale po hackerském útoku na Coincheck znovu pravidla zpřísnilo.

Nenadálé a zmatené regulace mohou stát přitom za tím, že se burzy stěhují do jiných končin. To podle ředitele blockchainové společnosti Kowala Eilanda Glovera nepřispívá bezpečnosti nebo širšímů přijetí kryptoměn.

 

 

Zdroj: CNN, Youradio News

Zabezpečení kryptoměn přináší větší riziko než jejich vysoká volatilita Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. MMF se obává dopadů Trumpovy obchodní politiky

    Byznys ·

    Mezinárodní měnový fond (MMF) ve čtvrtek varoval před obchodní politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ta by totiž mohla podkopat světový obchodní systém a poš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.