Za zvýšení podílu v Travel Service zaplatilo CEFC podle Tvrdíka 800 milionů korun

Za zvýšení akciového podílu v českém leteckém dopravci Travel Service z 10 procent na necelou polovinu zaplatila čínská firma CEFC více než 800 milionů korun. Informace vychází z včerejšího prohlášení Jaroslava Tvrdíka, který zastupuje čínského investora v České republice. Spolumajitel Travel Service Jiří Šimáně ovšem proti tomu serveru iHned.cz řekl, že zmíněná částka hodnotu transakce nevyjadřuje. Reálnou cenu už ale nezmínil.

Tvrdík včera na webu pražské Slavie komentoval pondělní rozhodnutí Šimáněho vzdát se postu předsedy představenstva tohoto fotbalového klubu. V textu mimo jiné uvedl, že se Šimáněm už dokončili navýšení podílu čínské CEFC ve společnosti Travel Service. „Obchod jsme definitivně dokončili za přítomnosti nás obou minulou středu odpoledne na půdě Komerční banky úhradou částky převyšující osm set milionů korun a převzetím akcií,“ napsal Tvrdík, který je místopředsedou představenstva firmy CEFC Investment (Europe) Company.

Šimáně v reakci na Tvrdíkovu informaci řekl serveru iHned, že uváděná částka „vůbec nevyjadřuje hodnotu transakce.“ Skutečnou cenu ale Šimáně nechtěl sdělit s odvoláním na obchodní tajemství.

O navýšení akciového podílu CEFC v českém leteckém dopravci z jedné desetiny na 49,92 procenta informoval Travel Service na konci letošního března. Zvýšení podílu předpokládala dohoda o strategickém partnerství mezi oběma společnostmi, podepsaná loni v září v Šanghaji. Podle dohody mělo být základní jmění aerolinek Travel Service navýšeno o miliardu korun z tehdejších 250 milionů korun.

 

 

Zdroj: ČTK

Za zvýšení podílu v Travel Service zaplatilo CEFC podle Tvrdíka 800 milionů korun Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Jaroslav Tvrdík

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.