Z nabídky internetové televizní služby Netflixu zmizí tisíce filmů

Internetová televizní služba Netflix se rozhodla, že neobnoví dohodu s distributorem Epix. Z nabídky streamingové služby tak zmizí tisíce filmů. Mezi nimi jsou i filmové taháky jako Hunger Games nebo Transformers. Společnost Netflix, která má po celém světě více než 60 milionů uživatelů, uvedla, že se chce zaměřit na vlastní exkluzivní obsah. Informoval o tom server BBC.

Naproti tomu konkurent Netflixu, společnost Hulu, bude na katalogu Epix nadále trvat. „Naši předplatitelé po nás žádají o více nových velkofilmů,“ uvedla společnost Hulu, která s distributorem Epix novou smlouvu uzavřela a nabídne tak divákům nové blockbustery.

Smlouva Netflixu s Epixem v hodnotě jedné miliardy dolarů vyprší na konci září. Poté filmy Epixu z nabídky služby zmizí. „Ačkoli je řada těchto filmů populární, jsou také široce dostupné na kabelových televizích a na dalších předplatitelských platformách ve stejném čase jako na Netflixu. Podléhají stejnému licenčnímu období,“ řekl k ukončení smlouvy programový ředitel Netflixu Ted Sarandos. Netflix se proto chce zaměřit také na exkluzivní tvorbu. Mezi plánovanými projekty zmínil například dokumentární snímek o kytaristovi skupiny Rolling Stones Keithu Richardsovi nebo televizní show s Adamem Sandlerem.

 

Zdroj: BBC

Z nabídky internetové televizní služby Netflixu zmizí tisíce filmů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.