Z databáze serveru eBay zmizely údaje 145 milionů uživatelů

Internetový aukční servis eBay byl napaden hackery, kteří z něj odcizili údaje všech 145 milionů aktivních uživatelů firemních služeb. Agentura Reuters uvedla, že se jedná o druhou největší krádež dat v historii po získání nelegálního přístupu ke 152 milionům účtů u softwarové firmy Adobe z loňského října. EBay vyzvala uživatele ke změně svých přístupových hesel.

Po této výzvě firma uživatelům oznámila, že její databáze byla napadena někdy na přelomu února a března hackery, kteří se v ní dostali sek osobním informacím zákazníků, včetně adres, telefonních čísel, dat narození, e-mailů i přístupových hesel.

Amanda Millerová, mluvčí firmy eBay pro agenturu Reuters uvedla, že hesla uživatelů byla zašifrovaná a že není důvod obávat se, že útočníci prolomili jejich kód. Upřesnila, že hackeři zkopírovali celou uživatelskou databázi, nedostali se ale k finančním údajům v podobě čísel platebních karet.

Firma sdělila, že se o útoku dozvěděla počátkem května a ihned jej začala vyšetřovat s pomocí bezpečnostních expertů a policie. K vyšetřování útoku si najala známou firmu Mandiant.

Experti na počítačovou bezpečnost doporučili uživatelům, aby dávali pozor na možné podvody a ihned si změnili přístupová hesla, zvláště pokud tatáž hesla používají i jinde. Firma ale zatím žádnou zvýšenou podvodnou aktivitu na své hlavní aukční stránce nezaznamenala.

Kybernetický útok se odehrál prostřednictvím získaných zaměstnaneckých účtů, přes něž se hackeři dostali k celé síti, uvedla firma. Podle ní nejsou žádné informace, že by se útočníci dostali k odděleným osobním informacím internetového platebního servisu PayPal, který eBay vlastní.

Rozsáhlé útoky na elektronická osobní data se v USA množí. Loni v prosinci maloobchodní řetězec Target sdělil, že hackeři ukradli údaje o platebních kartách až 40 milionů jeho zákazníků. V dubnu internetová společnost AOL po kybernetickém útoku vyzvala desítky milionů držitelů e-mailových účtů ke změně hesel.

Zdroj: ČTK

Z databáze serveru eBay zmizely údaje 145 milionů uživatelů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu

    Byznys ·

    Americká společnost GoPro, která je předním výrobcem nositelných minikamer, oznámila, že hodlá vstoupit na burzu Nasdaq. Firma podle agentury Reuters plánuje získat em…

  2. Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí

    ·

    „Malé oči“ jsou první pražský dětský filmový festival, který od 19. do 25. května pořádá Bio Oko ve spolupráci s Aeroškolou. Celé přípravy má na starost tým mladýc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.