Youtube spustil živou televizní streamovací službu

Internetový portál pro sdílení videí YouTube ve středu oficiálně spustil živou televizní streamovací službu. Služba Youtube TV je k dispozici za 35 dolarů měsíčně v amerických městech New York, Los Angeles, San Francisco, Chicago a Philadelphie. Postupně bude přidávat další města.

Služba Youtube TV je zaměřena na ty, kteří nechtějí platit za tradiční balíčky kabelových televizí. Podle generální ředitelky Youtube Susan Wojcickiové spotřebitelé na celém světě sledují každý den jednu miliardu hodin videí na YouTube. Zejména mladí lidé se podle ní nechtějí dívat na televizi přes tradiční kanály. Podle společnosti její nová služba vyjde na méně než polovinu průměrného předplatného kabelové televize a lze ji kdykoliv zrušit. Uživatelé ji pak mohou sledovat na telefonech, tabletech, počítačích a televizích.

Balíček Youtube TV obsahuje pořady z velkých amerických sítí jako Bravo, FX, ESPN a Fox Sports. Uživatelé mohou také sledovat pořady, které byly dříve dostupné pouze na službě pro předplatitele YouTube Red, která přehrává videa na platformě bez reklam a nabízí také původní seriály a filmy. Internetová společnost Google, která je vlastníkem portálu Youtube podle CNN uvedla, že AMC, BBC America, IFC, Sundance TV, WE tv a BBC World News budou brzy součástí nové streamovací služby.

Podle některých amerických médiích má ale nová služba Youtube TV významné mezery oproti ostatním televizím. Pro ty, kteří se pravidelně nedívají na televizní vysílání může být 35 dolarů měsíčně dost velká suma. V nabídce navíc stále chybí kanály jako CNN, Discovery Channel, TBS nebo TNT. Kromě toho je služba YouTube TV k dispozici pouze na trzích, kde mají její stávající kabeloví partneři své pobočky.

Youtube TV také bude soutěžit s ostatními streamingovými televizními službami, jako je Sling TV a  DirectTV Now od AT&T.

 

 

Zdroj: Zet, CNN, Fortune

Youtube spustil živou televizní streamovací službu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. ČNB ukončila intervenční režim

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman. Banka tak…

  2. BBC: Unilever prodává své značky margarínů

    Společnost ·

    Unilever se chystá prodat svůj margarínový byznys, včetně značek Flora a Stork. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service. Podle analytiků mohou mít tyto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.