Yahoo při surfování ve Firefoxu nahradí v USA vyhledávač Google

Americká internetová společnost Yahoo nahradí ve Spojených státech konkurenční Google jako výchozí internetový vyhledávač při surfování v prohlížeči Firefox. Yahoo to podle jeho šéfky Marissy Mayerové pomůže podpořit váznoucí podíl na trhu. Firmy o strategickém partnerství informovaly v noci na dnešek. 

Společnost Yahoo příslušnou dohodu uzavřela se společností Mozilla Corporation, která je výrobcem Firefoxu. Pro uživatele tohoto prohlížeče v USA to bude znamenat, že po zadání dotazu na vyhledávání v horní části okna prohlížeče budou na svých stolních počítačích, chytrých telefonech a v další přenosné elektronice automaticky přesměrováni na výsledky na internetové stránce Yahoo.

Fungovat to má od prosince na dalších pět let. Mayerová finanční podmínky dohody nesdělila. Obchodní partnerství však Yahoo přinese dodatečný podíl, řekla ve středečním rozhovoru s agenturou Reuters.

Pokud jde o vyhledávání na stolních počítačích, má Yahoo na tomto trhu v USA podle společnosti comScore v současnosti zhruba desetinový podíl. Microsoft má zhruba 20 procent a Google 67 procent.

Google byl dosud výchozím vyhledávačem pro uživatele Firefoxu na mezinárodní úrovni. Tříletý kontrakt s Googlem ale brzy vyprší a Mozilla již v několika částech světa uzavřela smlouvy s jinými internetovými vyhledávači, jako jsou čínský Baidu a ruský Yandex.

 

Zdroj: ČTK

Yahoo při surfování ve Firefoxu nahradí v USA vyhledávač Google Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.