Yahoo na veletrhu v USA představila aplikaci a online magazíny

Internetová společnost Yahoo v úterý na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas představila dva internetové magazíny a aplikaci pro chytré telefony poskytující rychlý přehled denních zpráv. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle které tak americká společnost rozšiřuje svou nabídku v oblasti médií.

Nové produkty představila šéfka firmy Marissa Mayerová (na snímku), pro kterou bylo vystoupení na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) premiérou. Mayerová, která otěže podniku převzala v létě 2012, se pokouší vylepšit činnost internetové firmy akvizicemi, ale také oživeným zájmem o nabídku v oblasti médií. Její vystoupení na veletrhu se podle Reuters setkalo s velkým zájmem veřejnosti a více než hodinu před začátkem na něj čekala dlouhá fronta lidí.

Digitální časopis Yahoo! Food je věnován vaření a Yahoo! Tech novým technologiím, službám a trendům v odvětví, informovala agentura AFP.

Kromě toho Mayerová informovala o převzetí společnosti Aviate, která vyrábí aplikaci do chytrých mobilních telefonů schopnou automaticky přicházet s informacemi nebo jiným softwarem podle toho, jaké má uživatel zvyklosti nebo kde se nachází. Technologii, která se podle Reuters zdá být podobná službě rychlé osobní asistence Google Now od konkurenčního Googlu, prý Yahoo letos uvede na trh pod svým jménem.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dostihla konkurence. Akcie společnosti od předloňského nástupu Mayerové připsaly více než 160 procent. Růst příjmů se ale zatím nezlepšil.

Zdroj: ČTK

Yahoo na veletrhu v USA představila aplikaci a online magazíny Foto: technet.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.