Wi-Fi má závažný bezpečnostní nedostatek, mohou jej zneužít hackeři

Bezdrátové sítě Wi-Fi obsahují závažnou chybu ohrožující jejich bezpečnost. Alespoň to tvrdí odborníci z univerzity v belgické Lovani. Před touto hrozbou varovali v pondělí agentury DPA a Reuters. Chyba pojmenovaná Krack souvisí s šifrovacím protokolem WPA2, který se využívá k ochraně většiny připojení přes wi-fi.

Bezpečnostní expert univerzity v Lovani Mathy Vanhoef uvedl, že hackeři mohou tuto závadu využít k získání informací, které byly dosud považovány za bezpečně zakódované.

„Může to být zneužito ke krádeži citlivých informací, jako jsou čísla kreditních karet, hesla, chatovací zprávy, e-maily, fotografie a tak dále,“ prohlásil Vanhoef. „Pokud vaše zařízení podporuje Wi-Fi, s největší pravděpodobností se ho to týká,“ dodal.

 

Zdroj: ČTK

Wi-Fi má závažný bezpečnostní nedostatek, mohou jej zneužít hackeři Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Boje v Iráku zvyšují ceny ropy

    Byznys ·

    Ceny ropy na světovém trhu v pondělí zaznamenaly růst. Důvodem jsou boje v okolí severoiráckého města Kirkúk. Agentura Reuters uvedla, že způsobily krátkodobý výpadek …

  2. Vítězem rakouských voleb je populismus

    Společnost ·

    V rakouských parlamentních volbách zvítězil populismus a alpská země se tak posunula výrazně doprava. Po nedělních parlamentních volbách o tom alespoň referují německá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.