Warner Music dosáhl loni nejvyšších tržeb za posledních osm let, pomohl mu streaming hudby

Třetí největší nahrávací firma Warner Music Group zaznamenala loni nárůst příjmů o devět procent na 3,2 miliardy dolarů (81,6 miliardy korun). Příjmy tak dosáhly nejvyšší hodnoty za osm let. Zasloužil se o to zejména růst zájmu o takzvaný streaming, tedy přehrávání hudby na internetu. Informoval o tom na svých webových stránkách Financial Times. Společnost se také vymanila ze ztrát, čistý zisk za 12 měsíců do konce září činil 30 milionů dolarů. V minulém roce firma dosahovala ztráty v hodnotě 88 milionů dolarů..

Při konstantních směnných kurzech tržby stouply o 13,1 procenta. Provozní zisk se zvýšil o 69 procent na 214 milionů dolarů.

Příjmy z nahrávacích aktivit stouply o devět procent na 2,736 miliardy dolarů. Z toho příjmy z digitálního prodeje, tedy včetně streamingu, se zvýšily o 19 procent na 1,4 miliardy dolarů Příjmy z prodeje fyzických nosičů a licencí naopak klesly.

Warner Music je třetí největší nahrávací společností na světě za Universal Music Group a Sony Music Entertainment. Mezi její nejprodávanější umělce patří Ed Sheeran, Coldplay a Bruno Mars. Vlastní také práva na nahrávky Prince. Na počátku letošního roku se stala první velkou nahrávací společností, která oznámila, že streaming se stal velkým zdrojem jejích příjmů a překonal prodej fyzických formátů, jako vinylu a CD.

 

 

Zdroj: ČTK

Warner Music dosáhl loni nejvyšších tržeb za posledních osm let, pomohl mu streaming hudby Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.