Walt Disney odkoupí většinu aktivit 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů

Americký nadnárodní mediální a zábavní konglomerát Walt Disney koupí většinu aktivit 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů (1,14 bilionu korun). Disney díky tomu získá filmová a televizní studia, kabelové stanice a zahraniční televizní stanice z impéria mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Jestliže dojde ke schválení dohody, tak Disney upevní svou pozici největší mediální firmy světa.

Podle dohody 21st Century Fox před akvizicí oddělí do samostatné firmy zpravodajské sítě a stanice Fox Broadcasting, Fox News Channel, Fox Business Network, FS1, FS2 a Big Ten Network, které nebudou součástí dohody, uvedla agentura AP. Disney převezme také dluh společnosti 13,7 miliardy dolarů.

Podle listu Financial Times bude mít spojení, pokud bude schváleno, dalekosáhlé důsledky pro globální mediální prostředí. Dohoda přichází v době, kdy se Disney snaží vyrovnat s konkurencí technologických firem v zábavním průmyslu. Ten prochází velkými změnami. Spotřebitelé se stále více obracejí na internet, kde expandují se svou nabídkou videoslužeb technologické firmy. Inzerenti pak následují spotřebitele.

Dohoda se uskuteční formou výměny akcií. Akcionáři Fox obdrží za každou svou akcií 0,2745 akcie Disney.

 

Zdroj: ČTK

Walt Disney odkoupí většinu aktivit 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.