Wall Street díky Nike a biotechnologiím silně roste

Americké akciové trhy v závěru rozkolísaného týdne zpevňují. Jejich indexy získávají kolem jednoho procenta. Vzhůru je táhne silný růst akcií výrobce sportovních oděvů a obuvi Nike a pokračující vzestup v sektoru biotechnologií. Wall Street také dál těží z opatrného postoje americké centrální banky Fed ke zvyšování úrokových sazeb. Trhu dnes pomohl i další pokles dolaru.

Index Dow Jones se v poledne newyorského času (17:00 SEČ) pohyboval kolem úrovně 18 150 bodů a získával tak 1,1 procenta. Širší index S&P 500 stoupl o 0,9 procenta na zhruba 2110 bodů. Index technologického trhu Nasdaq byl na 5033, což znamená s přírůstek 0,8 procenta.

Všechny indexy tak míří k výraznému týdennímu zisku. S&P 500 by zaznamenal první vzestup po třech týdnech poklesu.

Akcie Nike, které jsou součástí indexu Dow Jones, získávají více než čtyři procenta. Firma ve čtvrtek zveřejnila čtvrtletní výsledky, které byly lepší, než se očekávalo. Kromě toho poukázala na silný růst poptávky po svém zboží. Nike bude mimo jiné usilovat o partnerství s basketbalovou asociací NBA, ve kterém chce nahradit konkurenční Adidas (psali jsme zde).

Biotechnologické akcie rostou osmý den po sobě, což táhne vzhůru celý technologický trh Nasdaq. Například cenné papíry firmy Biogen vzrostly o dalších více než sedm procent po příznivých zprávách o testech jejího experimentálního léku na Alzheimerovu chorobu.

 

Zdroj: ČTK, Zet

Wall Street díky Nike a biotechnologiím silně roste Foto: TonyV3112 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko představí seznam plánovaných reforem

    Byznys ·

    Řecko v následujících dnech odhalí svým evropským partnerům seznam plánovaných reforem. Po několikahodinovém jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem se zástupci …

  2. Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou

    Byznys ·

    Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podle BBC opouští plány na přepravu lidí mezi Evropou a Severní Amerikou. Stalo se tak jen několik dní poté, co její sp…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.