Wal-Mart plánuje propustit z administrativy až 7 tisíc lidí

Americký maloobchodní gigant Wal-Mart propustí kolem 7000 převážně administrativních zaměstnanců. Jedná se o součást programu omezování administrativy, o němž informovala společnost v červnu. Plánované množství propouštěných se má rovnat zhruba půl procentu z celkového počtu pracovníků firmy ve Spojených státech.

Mluvčí Wal-Martu Deisha Barnettová agentuře Reuters sdělila, že firma bude v příštích měsících propouštět účetní, fakturanty a další administrativní síly ve všech svých zhruba 4600 amerických prodejnách. Nyní společnost zaměstnává v USA asi 1,5 milionu lidí.

Mluvčí sdělila, že krok je součástí snahy podniku mít více zaměstnanců na prodejnách mezi zákazníky. Lidem, jejichž místa budou zrušena, firma nabídne pozice právě tam.

Wal-Mart letos oznámil, že během dvou let vyčlení ke zvýšení nástupních mezd na deset dolarů za hodinu asi 2,7 miliardy dolarů. Tato investice už podle firmy vedla ke zlepšení čistoty v prodejnách, rychlejšímu odbavování u pokladen a zlepšení služeb pro zákazníky.

 

 

Zdroj: ČTK

Wal-Mart plánuje propustit z administrativy až 7 tisíc lidí Foto: Ken Wolter / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.