Vůz Smart jako elektormobil. Daimler jedná o jeho výrobě v Číně

Německá automobilka Daimler chce v Číně založit společný podnik na výrobu vozidel Smart na elektrický pohon. Jedná o tom s podnikem Beijing Electric Vehicle (BJEV), který patří do skupiny jeho dlouhodobého čínského partnera Beijing Automotive Group. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom informovala agentura Bloomberg.

Daimler a Beijing Automotive vyrábějí v Číně společně vozy Mercedes-Benz od roku 2005. Letos v březnu německá automobilka koupila podíl čtyř procent na BJEV. V květnu ohlásila změny v managementu divize Smart v rámci strategického posunu směrem k elektrifikaci. Malými dvousedadlovými vozy cílí v Číně, největším trhu elektromobilů na světě, zejména na mladou, městskou generaci, která by je mohla kupovat kvůli jejich velikosti a tedy snadnějšímu parkování.

Poptávka po těchto vozech ale v poslední době skomírá, loni se jich ve světě prodalo 135.025, což je o sedm procent méně než v roce 2016.

V tuto chvíli podle agentury Bloomberg není jisté, jaký podíl by Daimler ve společném podniku měl. Čína až dosud zahraničním automobilkám povolovala vyrábět na svém území jen v rámci společných podniků s domácími partnery a vlastnický podíl cizích firem nesměl překročit 50 procent. Nedávno však vláda oznámila, že zahraničním subjektům umožní mít v zemi továrny ryze ve svém vlastnictví.

 

 

Zdroj: ČTK

Vůz Smart jako elektormobil. Daimler jedná o jeho výrobě v Číně Foto: Bjoern Wylezich / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.