Vysoké platy firemních šéfů jsou „vtip“, prohlásil Trump

Vysoké platy šéfů firem jsou „vtip“ a „ostuda“, prohlásil dnes republikánský uchazeč o americký prezidentský úřad, realitní magnát Donald Trump. O jejich výši podle něj často rozhodují správní rady, ve kterých sedí přátelé šéfů.

„Je to hanebné,“ řekl podle agentury Reuters Trump v pořadu televizní stanice CBS s názvem Face the Nation. „Někdy rady vládnou, ale já bych řekl, že to je méně než deset procent. A díváte se, jak tihle chlápci vydělávají ohromné množství peněz, a je to úplný a naprostý vtip,“ řekl také Trump, který slíbil, že své jmění 8,7 miliardy dolarů použije na financování prezidentské kampaně.

Otázku firemních platů je podle něj těžké řešit, protože správní rady firem často nejsou nezávislé.

Jako příklad uvedl americký maloobchodní řetězec Macy's. Firma v červenci přestala prodávat Trumpovu řadu pánské módy poté, co Trump označil běžence z Mexika za násilníky.

„Vezměte si společnost jako, řekl bych Macy's nebo bych mohl říci mnoho jiných firem, kde si zvolí svoje kamarády za šéfa firmy a pak dostanou, co chtějí,“ prohlásil Trump podle Reuters. Společnost se k Trumpovým slovům zatím nevyjádřila.

Trump, který už dlouho vede republikánský žebříček uchazečů o Bílý dům, by měl v příštích týdnech zveřejnit své plány v daňové politice. Dnes prohlásil, že sníží daně firmám a střední třídě. „Chlápci z hedgeových fondů“ ale budou platit víc, uvedl Trump s narážkou na speciální investiční fondy, na které se vztahují jen minimální regulace.

Podle amerického liberálního analytického střediska Economic Policy Institute (EPI) si výkonní ředitelé firem loni přišli na téměř 300násobek platu běžného zaměstnance. Platy šéfů firem už na jaře kritizovala i demokratická uchazečka o prezidentský úřad Hillary Clintonová.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Vysoké platy firemních šéfů jsou „vtip“, prohlásil Trump Foto: Albert H. Teich / Shutterstock.com: Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump

reklama

Další články

  1. Írán objevil velké naleziště uranu

    Byznys ·

    Írán objevil překvapivě velké naleziště uranu a brzy spustí jeho těžbu v novém dole. Uvedl to ředitel íránské agentury pro atomovou energii Alí Akbar Sálehí. Jeho proh…

  2. Srdcem a duší je podle Putina Rusko s Donbasem

    Společnost ·

    Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že připojení východoukrajinského Donbasu k Rusku nelze řešit na ulici, protože jde o osud všech Rusů a obyvatel regionu.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.