Vyhlašování SDGs cen za společenskou odpovědnost spojilo laickou a odbornou veřejnost

Prestižní a unikátní vyhlašování SDGs cen za společenskou odpovědnost a udržitelnost se v sobotu 27. května neslo v duchu propojení laické a odborné veřejnosti. Česká republika se stala jednou z prvních zemí na světě, ve které se ceny za naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN udílely. První ročník byl společně vyhlášen Úřadem vlády, Asociací společenské odpovědnost, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou rozvojovou agenturou a OSN Česká republika. Přihlásilo se 215 projektů a galavečer proběhl v Praze v Černínském paláci.

Svůj hlas kromě odborné poroty mohla dát také laická veřejnost. Ve veřejném elektronickém hlasování podle systému Demokracie 21 bylo mezi finalisty rozděleno 8 293 hlasů. V kategorii soukromého sektoru veřejnost vybrala Český ostrovní dům. Tento projekt týmu nadaných studentů architektury a stavitelství spojuje pokročilé technologie a šetrnost. V kategorii veřejné sféry zvítězila kampaň Jsem připraven od Zachraň jídlo. Osvětový projekt učící spotřebitele kupovat a zpracovávat i „křivé“ potraviny a zbytečně neplýtvat potravinami.

Cenu odborné poroty získal Nadační fond Avast za projekt Spolu až do konce. Ten se věnuje společensky tabuizovanému tématu umírání a toto téma více otevírá a mluví o něm nahlas, navíc se i podílí na systémových změnách. Česká rozvojová agentura se rozhodla ocenit projekt CLIDATA od Českého hydrometeorologického ústavu za mezinárodní spolupráci a partnerství pro naplňování SDGs v rozvojových zemích. Cenu za nejlepší reporting získala IKEA Česká republika. Mimo jiné za edukativní přínos reportovaných aktivit pro veřejnost.

Večerem provázel Yemi A.D. a zúčastnili se ho také české veřejně známé osobnosti, které na podporu globálních cílů v ČR vystoupili v klipu Česko mění svět. Pro vítěze byly připraveny designové ceny z betonu od Gravelli.

 

 

Zdroj: Zet

Vyhlašování SDGs cen za společenskou odpovědnost spojilo laickou a odbornou veřejnost Foto: globalnicile.cz

reklama

Další články

  1. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

    Společnost ·

    Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

  2. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

    Byznys ·

    Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.