Vydavatel National Enquirer poskytl informace o uplatcích pro Trumpovy milenky

Američtí vyšetřovatelé slíbili beztrestnost vydavateli bulváru National Enquirer Davidu Peckerovi. Ten na oplátku poskytl policistům informace o platbách za mlčení předaných milenkám Donalda Trumpa. Ve čtvrtek o tom informoval deník Wall Street Journal. Peckerovy noviny vyplatily jedné z žen značnou částku za příběh o jejích pletkách s Trumpem, který ale nikdy neotiskly.

Pecker je dlouholetým blízkým přítelem Trumpa a Michaela Cohena, bývalého prezidentova právníka, který v úterý o pozadí transakce vypovídal před soudem v New Yorku. Trump údajně Cohenovi před volbami v roce 2016 uložil, aby statisíce dolarů pornohvězdě Stephanii Cliffordové a modelce Karen McDougalové nechal vyplatit. Prezident poměr s oběma ženami popírá.

Podle Wall Street Journal se už Pecker s vyšetřovateli setkal a informace jim výměnou za beztrestnost poskytl. Jeho vydavatelství se na předání finančních částek Cliffordové i McDougalové podílelo, aby pomohlo zajistit jejich mlčení. Příběh McDougalové Pecker přímo koupil, ale na žádost Cohena nepublikoval.

Částky, které Cohen za mlčení vyplatil, mu nahradila společnost Trump Organisation, která zastřešuje Trumpův byznys. Prezident tvrdí, že finance pocházely z jeho kapsy a nikoli z volebních fondů.

Pecker údajně v redakci svého listu ukrýval dokumenty s kompromitujícími informacemi nejen na Trumpa, ale i na jiné americké celebrity. Agentura AP napsala, že obsah sejfu byl velkým zdrojem Peckerova vlivu. S pomocí citlivých informací Pecker řadu lidí ovládal a vynucoval si jejich přízeň.

Když ale vyšlo najevo, že jeho list hrál důležitou roli v umlčení údajných Trumpových milenek, dostal podle AP Pecker strach, že se obsah tajného sejfu může obrátit proti němu. Několik týdnů před Trumpovou inaugurací v lednu 2017 dokumenty z úkrytu odstranil a buď je zničil nebo ukryl jinde, uvedla agentura.

 

 

Zdroj: ČTK

Vydavatel National Enquirer poskytl informace o uplatcích pro Trumpovy milenky Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Americký prezident Donadl Trump

reklama

Další články

  1. Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem

    Komerční sdělení ·

    Krajinu Zlínského kraje tvoří převážně kopce, pahorkatiny a vrchoviny, ale přitom půda zůstává úrodná. Najdete zde vinařská údolí, historické památky i odkaz Tomáše Ba…

  2. Fed by mohl brzy zvýšit základní úrokové sazby

    Byznys ·

    Americká centrální banka (Fed) naznačila, že by v září mohla přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby, pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání. Vypl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.