VW zkoumá možnost vymáhání odškodného po Winterkornovi

Dozorčí rada německého automobilového koncernu Volkswagen zkoumá, zda by mohla po bývalém generálním řediteli podniku Martinu Winterkornovi požadovat odškodné v souvislosti s emisní aférou. Informoval o tom mluvčí rady. Podle listu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung tak hrozí Winterkornovi ztráta veškerého majetku.

"Toto zkoumání trvá již delší dobu a je prováděno nezávisle na postupu úřadů," řekl mluvčí agentuře DPA. Dodal, že zatím v tomto směru nepadlo žádné rozhodnutí.

Sedmdesátiletý Winterkorn byl minulý týden ve Spojených státech v souvislosti s emisním skandálem obviněn z podvodu a spiknutí. Podle agentury AP je nicméně velmi nepravděpodobné, že by byl bývalý šéf Volkswagenu do USA vydán.

Skandál propukl v září 2015, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) automobilku obvinila, že do vozů s naftovým motorem instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Volkswagen následně přiznal, že po celém světě takovýmto softwarem vybavil kolem 11 milionů naftových aut, mimo jiné i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

 

Zdroj: ČTK

VW zkoumá možnost vymáhání odškodného po Winterkornovi Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Ruský opoziční předák Navalnyj je na svobodě

  Společnost ·

  Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj, kterého v sobotu v Moskvě při shromáždění proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela policie, je volný. Tento kritik Kremlu…

 2. Erdogan zahájil kampaň

  Společnost ·

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odstartoval před pěti dny svou předvolební kampaň v pobřežním městě Izmir na jihovýchodě Turecka, bašty opoziční strany CHP. Při…

 3. Trump podpořil právo na držení zbraní

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump se v projevu v texaském Dallasu důrazně přihlásil ke druhému dodatku americké ústavy, který garantuje Američanům právo držet zbraň. V p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.