Vstup firem na burzu by mohl být podle nových opatřeních Evropské komise levnější

Evropská komise (EK) chystá opatření, která mají vést k vytvoření „Unie kapitálových trhů“. Navrhované změny by měly mimo jiné zlevnit uvádění akcií na burzu, umožnit celounijní penzijní produkty a zahájit sjednocování pravidel pro firemní bankroty. Podle agentury Reuters to vyplývá z dokumentu, který vypracoval odbor EK pro finanční služby.

Unie kapitálových trhů by podle eurokomisaře Jonathana Hilla měla trhy posílit tak, aby na nich mohly firmy získávat více zdrojů, a tím přispět k hospodářskému růstu. Dokument by měla komise zveřejnit na konci září.

Hillův odbor navrhuje „radikální modernizaci“ pravidel pro vydávání prospektů, které musejí firmy předkládat před vstupem na burzu. Komise také „zahájí práci na projektu vytvoření celoevropského trhu pro soukromé penzijní produkty“. Akční plán rovněž zahrnuje kroky k odstranění bariér pro celounijní trh investičních fondů.

Komise podle dokumentu zahájí přípravné práce na „směrnici pro minimální harmonizaci určitých aspektů insolvence“. Má být založena na společných principech a minimálních pravidlech, která omezí rozdíly mezi regulací bankrotů v jednotlivých zemích.

 

Zdroj: ČTK

 

Vstup firem na burzu by mohl být podle nových opatřeních Evropské komise levnější Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.