Výsledky soutěže Czech TOP 100 a Chytrá města pro budoucnost 2017

Ve středu proběhl již 23. ročník vyhlašování prestižních ocenění soutěže nejvýznamnějších firem, které působí v České republice. V rámci slavnostního galavečera Czech TOP 100 ocenila odborná porota poprvé také finalisty soutěže Chytrá města pro budoucnost a to v kategorii Osobnost a Model Smart City 2017.

První místo v Czech TOP 100 obsadila podle tržeb Škoda Auto, na druhém místě se umístil ČEZ a třetí místo obhájil Agrofert. Tržby Škoda Auto se vyšplhaly na 354 miliard korun, společnost ČEZ zaznamenala v tržbách přes 203 miliard a Agrofert 155 miliard korun. Na čtvrtém místě skončil Energetický a průmyslový holding díky tržbám ve výši 133 miliard korun a první pětku uzavřel stejně jako před rokem Foxconn CZ s utrženými 117 miliardami korun.

Nejvýznamnější firmy z žebříčku Czech TOP 100 v loňském roce zaměstnaly na 327 tisíc lidí, což je o 18 tisíc více, než v roce 2015. Česká pošta je na tomto úseku na prvním místě s 31 252 zaměstnanci. Na druhém místě je Škoda Auto, která zaměstnává 27 462 lidí a následují České dráhy se svými 23 664 zaměstnanci.

Vítězové nových kategorií Osobnost a Model Smart City 2017 národní soutěže Chytrá města pro budoucnost 2017 byli oceněni z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Porotci volili držitele ocenění kategorie Osobnost Smart City z řad zástupců veřejného a dodavatelského sektoru. Nominováno bylo 16 finalistů z řad vysokoškolských pedagogů, zástupců samospráv, oborových platforem, domácích výrobců tzv. chytrých technologií, startupů i národních společností. Nejvyšší počet hlasů obdrželi předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova Mgr. František Lukl, MPA a majitel společnosti ELKO EP Holding Jiří Konečný.

V kategorii Model Smart City byl oceněn komplexní přístup k problematice Smart City v rámci aplikovaných projektů v městech, obcích, regionech, či schválených programech k budoucí realizaci. Stěžejšní oblastí v této kategorii je udržitelnost budoucích Chytrých měst v České republice. Vítězem porota vyhlásila městskou část Prahy 3, která přihlásila vyvážený model rozvoje městské části, který nastavuje základní rámec skutečného naplňování principů chytrých měst.

Již zítra si můžete poslechnout na Radiu Zet rozhovor o modelu Smart City s předsedou správní rady Smart City Innovations Institutu Pavlem Vokáčem.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Výsledky soutěže Czech TOP 100 a Chytrá města pro budoucnost 2017 Foto: czechtop100.cz

reklama

Další články

  1. V Rusku vyroste továrna na Mercedesy

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler zahájil výstavbu své první továrny na výrobu vozů Mercedes v Rusku. Jde o první novou investici velké zahraniční automobilky v Rus…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.