Výrobce tiskáren Lexmark koupí za 1 miliardu dolarů softwarovou firmu Kofax

Výrobce tiskáren Lexmark International koupí za jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun) softwarového vývojáře Kofax Ltd. Akvizice téměř zdvojnásobí velikost aktivit v oblasti podnikového softwaru Lexmarku.

Pro Lexmark je akvizice největší dohodou za několik let, kdy se rozhodl změnit z primárně výrobce tiskáren na firmu podnikající v oblasti tisku zobrazování a softwaru. V roce 2012 firma ukončila výrobu inkoustových tiskáren kvůli klesajícímu prodeji a prodala tento majetek japonské technologické firmě Funai.

Lexmark nabídl za jednu akcii Kofax 11 dolarů. Ve srovnání s úterní závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 47 procent. Převzetí by mělo být dokončeno ve druhém čtvrtletí, v závislosti na schválení akcionáři a regulačními orgány.

Lexmark loni vykázal příjmy 3,7 miliardy dolarů. Softwarová divize se na celkových příjmech Lexmarku loni podílela osmi procenty a za poslední dva roky vzrostla o více než 30 procent. Divize vyrábí software pro skenování všeho od tabulek po lékařské snímky a poskytuje služby pro bankovnictví, zdravotnictví, pojišťovnám a maloobchodním společnostem.

Příjmy Kofaxu loni činily 297 milionů dolaru. Firma poskytuje datové služby finančním, pojišťovacím a zdravotním společnostem, jako Citigroup, Metlife a Humana.

Lexmark v posledních letech uskutečnil několik akvizic v oblasti softwaru. V roce 2010 Lexmark koupil za 280 milionů dolarů softwarovou firmu Perceptive Software a o dva roky později BDGB Enterprises za 148 milionů dolaru. Loni firma zaplatila 251 milionů dolaru za společnost ReadSoft, napsaly agentury AP a Reuters.

 

Výrobce tiskáren Lexmark koupí za 1 miliardu dolarů softwarovou firmu Kofax Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.