Výrobce sportovního oblečení Nike hospodaří ve ztrátě, tržby firmě ale rostou

Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike hospodařil ve třetím finančním čtvrtletí s čistou ztrátou dosahující na 921 milionů dolarů (19 miliard korun). Loni v rámci stejného období zaznamenal zisk 1,14 miliardy dolarů. Podle jeho čtvrtečního sdělení se na výsledku podepsaly změny v americkém daňovém systému. Tržby ale firmě za období tří měsíců do konce února díky silné mezinárodní poptávce a přímému prodeji stouply o 6,5 procenta. Oba výsledky překonaly očekávání analytiků.

Nike ve třetím kvartálu jednorázově odvedla dvě miliardy dolarů. Prodej v Číně se zvýšil o 24,3 procenta, v Evropě o 19,4 procenta. Dobrý výsledek v zahraničí pomohl vyrovnat šestiprocentní propad tržeb v domovské Severní Americe. Celkový obrat činil 8,98 miliardy dolarů oproti loňským 8,43 miliardy dolarů.

Společnost Nike po léta dominovala trhu se sportovní obuví ve Spojených státech. V poslední době však na americkém trhu posilují své pozice konkurenční firmy Adidas a Under Armour.

 

Zdroj: ČTK

Výrobce sportovního oblečení Nike hospodaří ve ztrátě, tržby firmě ale rostou Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.