Výrobce pneumatik Nexen chce do továrny v ČR investovat asi 24 miliard korun

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire chce do plánované továrny v České republice investovat zhruba 1,2 bilionu wonů (přibližně 23,7 miliardy korun) během sedmi let od roku 2016. Zahájení výroby v nových prostorách Nexen plánuje za čtyři roky.

Česká vláda o uzavření investiční smlouvy s Nexenem rozhodla před týdnem. Dosud se hovořilo o tom, že počáteční hodnota investice do výstavby továrny by měla být 22,8 miliardy korun.

Nexen svými pneumatikami zásobuje závody korejských automobilek Hyundai a Kia v Česku a na Slovensku, ale i boleslavskou Škodu. Společnost dnes oznámila, že roční výrobní kapacitu v novém závodě plánuje postupně zvýšit na více než 12 milionů kusů.

Továrna Nexenu by mohla dát práci zhruba tisícovce lidí, což by mohlo snížit míru nezaměstnanosti v Ústeckém kraji zhruba o 0,3 procentního bodu, uvedl již dříve krajský úřad práce. Celková výše investice může podle dosavadních zpráv dosáhnout až 40 miliard korun.

Zdroj: ČTK

Výrobce pneumatik Nexen chce do továrny v ČR investovat asi 24 miliard korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česká pošta zvažuje, že se stane bankou

    Byznys ·

    Česká pošta zvažuje, že požádá o vlastní licenci k poskytování bankovních služeb. V roce 2017 jí vyprší partnerská smlouva s ČSOB, která na poštách nabízí služby p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.