Výrobce minerální vody Mattoni kupuje jedničku na maďarském trhu minerálek

Výrobce balené vody Mattoni - společnost Karlovarské minerální vody (KMV) - vstupuje do Maďarska. Odkoupí společnost Kékkúti Ásványvíz Zrt., která je jedničkou na tamním trhu minerálek. Společnosti se na tom dohodly ve čtvrtek, cenu transakce ale nezveřejnily. Akviziční projekt zahrnuje i další investice KMV do zakoupené nápojové firmy, informoval dnes ČTK generální ředitel KMV Alessandro Pasquale.

"Pro společnost Kékkúti Ásványvíz máme ambiciózní plán rozvoje. Chceme k maďarskému trhu přistoupit tak, jako se nám to povedlo doma v České republice nebo v Rakousku. Zároveň podpoříme lokální tradice a produkty," uvedl Pasquale.

Kékkúti Ásványvíz Zrt. zaměstnává 110 lidí, jejichž místa plánuje KMV zachovat v plném rozsahu. Podle uzavřené dohody mezi KMV a Nestlé Waters, zajistí KMV na maďarském trhu pokračování plnění a rozvoj dosavadního portfolia značky Nestlé Waters, do kterého patří například nápoje Nestlé Aquarel, San Pellegrino, Perrier a Acqua Panna.

Podle dat Evropské federace balených vod patří Maďarsko ve spotřebě balené vody mezi nejrozvinutější trhy v Evropě. V roce 2013 činila spotřeba 119 litrů na osobu. Maďarský trh navíc vykazuje pozitivní trend s 3,5 procentním růstem mezi lety 2008 až 2013.

Kékkúti Ásványvíz Zrt. nabízí zejména tradiční maďarské značky přírodních minerálních vod Theodora Kékkúti a Theodora Kéreki, které vznikají v podzemí Balatonského národního parku. Historie společnosti Kékkúti sahá do počátku 20. století, kdy roku 1907 začala stáčet minerální vodu, která od roku 1921 nese název Theodora.

KMV svou evropskou expanzi zahájily v roce 2008, kdy odkoupily rakouskou společnost Waldquelle, která se pod vedením KMV stala druhou největší nápojovou firmou v Rakousku. KMV působí kromě České republiky na Slovensku, v Rakousku, Německu, Polsku a na Ukrajině. "Vstup na maďarský trh bude pro KMV znamenat nové synergie, které přinesou výhody spotřebitelům napříč zeměmi," dodává Pasquale.

Karlovarské minerální vody jsou největším výrobcem minerálních a pramenitých vod v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Své produkty vyvážejí do více než 20 zemí a zaměstnávají 750 lidí.

Podle poslední zveřejněné výroční zprávy měly v roce 2012 KMV tržby za prodej vlastních výrobků ve výši 2,8 miliardy korun a vytvořily zisk 110 milionů korun.

 

Zdroj: ČTK

Výrobce minerální vody Mattoni kupuje jedničku na maďarském trhu minerálek Foto: ČTK/Němeček Pavel

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.