Výrobce letadel Boeing ve čtvrtletí překonal Airbus v objednávkách i dodávkách

Americký výrobce letadel Boeing překonal v prvním čtvrtletí svého evropského konkurenta Airbus v počtu získaných čistých objednávek na letadla i v počtu dodávek letadel. Dodávky Boeingu byly dokonce rekordní. Vyplývá to z údajů, které dnes firmy zveřejnily.

Za leden až březen Airbus získal celkem 121 objednávek na letadla, Boeing o pět méně. Po odečtení zrušených objednávek však počet čistých zakázek Airbusu činí jen 101, zatímco Boeingu 110.

Airbus zákazníkům dodal v prvním čtvrtletí 134 letadel, včetně čtyř obřích letounů A380. Počet dodávek klesl ze 141 letadel v prvním čtvrtletí loni. Dodávky Boeingu naopak stouply o 23 kusů na 184 letadel.

První čtvrtletí obvykle patří k nejslabším pro nové objednávky letadel, ale i v případě dodávek. Dodávky obvykle během roku zrychlují a svého vrcholu dosahují v posledních třech měsících.

Airbus loni překonal Boeing v počtu nových objednávek, když získal celkem 1456 čistých objednávek. Počet čistých objednávek Boeingu činil 1432. Obě firmy naznačily, že letos čekají oslabení, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Výrobce letadel Boeing ve čtvrtletí překonal Airbus v objednávkách i dodávkách Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hodinky od Apple zatím nesmí na švýcarský trh

    Byznys ·

    Ve Švýcarsku zatím nemůže americká společnost Apple uvést na trh své nové chytré hodinky Apple Watch, a to nejméně do konce letošního roku. Důvodem je spor o právo na …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.