Výrobce elektromobilů Tesla více než zdvojnásobil dodávky vozů na trh

Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motors ve třetím čtvrtletí v meziročním srovnání více než zdvojnásobil dodávky vozů na trh na 24.500 vozů. Proti předchozímu čtvrtletí prodej stoupl o 70 procent. Ke zlepšení prodeje přispělo zvýšení výroby, levnější leasingové smlouvy a zprávy o slevách některých vozů, uvedla automobilka.

Automobilka ve čtvrtletí prodala zhruba 15.800 svých vozů Model S a 8700 sportovně-užitkových vozů Model X. Na cestě k zákazníkům je ještě dalších 5500 vozů, ty však budou započítány do prodeje až ve čtvrtém čtvrtletí.

Příznivá zpráva pro firmu přichází po několika měsících problémů. Tesla ve druhém čtvrtletí vykázala vyšší ztrátu, než se čekalo. V červnu pak vláda zahájila vyšetřování systému autopilota po zprávě, že při nehodě na Floridě zemřel muž, který tento systém používal. Tesla minulý měsíc oznámila velká zlepšení systému.

Údaje za třetí čtvrtletí přibližují Teslu ke splnění cíle prodeje za druhé pololetí, který počítá s dodávkami 50.000 vozů. Tesla uvedla, že její dodávky za čtvrté čtvrtletí budou nejméně na stejné úrovni jako ve třetím, napsaly agentury AP a Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Výrobce elektromobilů Tesla více než zdvojnásobil dodávky vozů na trh Foto: Taina Sohlman / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 11 nejpopulárnějších Ikea produktů všech dob

    Byznys ·

    Snad každý vlastní kus nábytku nebo nádobí od švédského řetězce Ikea. Pro čerstvé absolventy vysokých škol, kteří si hledají své první bydlení je návštěva prodejny Ike…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.