Výrobce Corony investuje 4 miliardy dolarů do konopí

Alkoholová společnost Cortena Constellation Brands se chystá vynaložit asi 4 miliardy dolarů do největšího kanadské producenta konopí Canopy Growth. Firma, pod kterou patří značky jako Corona, vodka Svedka nebo tequila Casa Noble, chce tak využít rostoucího počtu legalizací marihuany.  

Společnost Constellation v loňském roce investovala do společnosti Canopy  200 milionů dolarů, a to kvůli dohodě o výrobě nealkoholického nápoje na bázi konopí. Podle serveru americké televize CNN firma svůj podíl zvýšila na 38 procent a ponechává si otevřenou možnost koupit většinový podíl.

Akcie společnosti Canopy, které obchodují na burze v New Yorku a Torontu, vzrostly o více než 25 procent. Další veřejně obchodované konopné společnosti, jako jsou Cronos a MedMen Enterprises, rovněž rostly. Akcie společnosti Constellation však po oznámení investice klesly téměř o 6 procent.

Čím dál více zemí světa v dnešní době hovoří o legalizaci marihuany. Constellation tak může být schopna představit další alkoholické nápoje na bázi konopí. „Constellation to chápe. Děje se to na celém světě,“ uvedl generální ředitel Canopy Bruce Linton a dodal, že Constellation může být jedničkou na trhu s nápoji na bázi konopí, ve chvíli, kdy další pivní a alkoholové společnosti se budou teprve snažit zjistit, co mají být jejich další kroky na trhu.

I když je rekreační užívání marihuany legální v Kalifornii, Coloradu a Vermontu a několika dalších státech, stále je však federálním zločinem nákup a držení marihuany.

 

 

Zdroj: CNN, BBC, YRN

Výrobce Corony investuje 4 miliardy dolarů do konopí Foto: pixabay.com

reklama

Další články

 1. Za rok zmizela polovina nelegálních billboardů

  Byznys ·

  Za rok od zavedení zákazu billboardů v ochranném pásmu silnic a dálnic jich byla podle ministra dopravy Dana Ťoka odstraněna zhruba polovina ze dvou tisícovek. Další n…

 2. Co zatím víme o zřícení mostu v Janově?

  Společnost ·

  Záchranáři nadále pátrají po pohřešovaných poté, co se v úterý zřítil dálniční most v italském městě Janov. Z výšky 45 metrů spolu s v…

 3. Jeff Bezos aneb muž, který dal tvář e-commerce

  Byznys ·

  Kdo je nejbohatší muž moderní historie Jeff Bezos? Jde o člověka, který se zasloužil o vytvoření současné podoby e-commerce. Jde ale také o muže, který riskoval skvělo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.