Výrobce chytrých telefonů HTC představil svůj první fotoaparát

Tchajwanská firma HTC známá výrobou chytrých telefonů představila nový voděodolný fotoaparát vhodný pro selfie, tedy fotografie sebe samých. Pro firmu je to strategická změna a doufá, že jí nový produkt pomůže zastavit tři roky trvající pokles tržeb, uvedl na svých stránkách The Wall Street Journal.

Společnost HTC, která doufá, že jí nový produkt pomůže, byla ještě v roce 2011 největším výrobcem chytrých telefonů a patřila mezi tři největší prodejce. Loni však vypadla z desítky největších značek chytrých telefonů podle počtu dodaných přístrojů na trh.

Tržby firmy klesají již 12 čtvrtletí za sebou. Minulý týden HTC oznámila, že díky snížení nákladů se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, její příjmy se však snížily o 11 procent.

Cena nového fotoaparátu nazvaného Re je 199 dolarů (4300 Kč). Fotoaparát ve tvaru tenké trubice, či podle některých inhalátoru na astma, lze připnout na batoh, namontovat na kolo a fotit s ním pod vodou, do hloubky jednoho metru. Jeho váha je necelých 66 gramů. Má v sobě zabudovaný senzor, který automaticky zapne fotoaparát po jeho zvednutí, a pouze dvě ovládací tlačítka. Aplikace umožňuje bezdrátově propojit fotoaparát s chytrým telefonem a tabletem a přenášet záběry v přímém přenosu a zpětně je přehrávat. Je to první větší sázka firmy na jiný produkt než chytrý telefon od roku 2011, kdy představila tablet.

Zdroj: ČTK

Výrobce chytrých telefonů HTC představil svůj první fotoaparát Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Stávka pilotů stála Air France 500 milionů eur

    Byznys ·

    Letecká společnost Air France vyčíslila náklady na dvoutýdenní stávku svých pilotů na 500 milionů eur. V září aerolinie přepravily o 16 procent pasažérů méně. Dopadem …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.