Výrobce antivirového programu Symantec se rozdělí na dvě veřejně obchodované společnosti

Symantec, který vyrábí antivirový program Norton, v noci na dnešek oznámil, že se rozdělí na dvě veřejně obchodované společnosti. Díky tomuto kroku chce firma zlepšit své postavení na trhu. Jedna z divizí se bude věnovat bezpečnostnímu softwaru a druhá uchování a správě dat. 

Americký výrobce bezpečnostního softwaru Symantec je další firmou, která se rozhodla rozdělit. Rozdělení by mělo být dokončeno do konce prosince 2015.

Růst příjmů firmy v posledních čtvrtletích zaostává za růstem celého trhu bezpečnostního softwaru. Částečně to způsobil slabý prodej osobních počítačů, který měl dopad i na poptávku po softwaru firmy, který se často prodává spolu s novými počítači. Symanteku se také nedaří získat silné postavení na trhu s mobilními přístroji.

Celkový zisk firmy v loňském fiskálním roce klesl o téměř 20 procent. Příjmy se snížily o tři procenta na 6,7 miliardy USD (145 miliard Kč). Příjmy z aktivit v oblasti bezpečnostního softwaru činily 4,2 miliardy USD a divize správy dat 2,5 miliardy USD.

Letošní rok je bohatý na zprávy o rozdělení firem. Do konce letošního roku by podle agentury Reuters mělo být dokončeno rozdělení více než 60 firem, což bude nejvíce od roku 2000. V pondělí oznámila rozdělení na dvě části firma Hewlett-Packard a minulý týden internetová aukční síť eBay uvedla, že oddělí od skupiny elektronickou platební službu PayPal.

Zdroj: ČTK

Výrobce antivirového programu Symantec se rozdělí na dvě veřejně obchodované společnosti Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.