Výroba bezobslužných automobilů vytvoří v Británii 320 tisíc pracovních míst

Automobilový průmysl ve Velké Británii oživí výroba bezobslužných automobilů. Přinese s sebou stovky tisíc nových pracovních příležitostí a britskou ekonomiku podpoří desítkami miliard liber. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG, která zkoumala dopady technického pokroku na motorismus a automobilový průmysl. Informoval o tom britský deník The Telegraph. 

Pokud se Velká Británie bude i nadále věnovat vývoji autonomních vozidel společně s rozvojem technologií s ním spojených, vytvoří podle zprávy společnosti KPMG do roku 2030 320 tisíc nových pracovních míst. Britskou ekonomiku nový průmyslový segment ročně obohatí o 51 miliard liber (1,9 bilionu korun). Průzkum dále uvádí, že novinka v automobilovém průmyslu zabrání do roku 2030 celkem 25 tisícům závažných havárií a díky tomu zachrání životy 2 500 lidí.

Mimo jiné se očekává, že čtvrtina všech vozů v nabídce výrobců automobilů bude v roce 2030 plně autonomní a každé moderní vozidlo bude propojené s internetovou sítí. Tato konektivita systémů může napomoci k tomu, že jednotlivé automobily budou mezi sebou komunikovat. Díky tomu bude možné zamezit řadě dopravních nehod.

Velká Británie již získala náskok ve vývoji bezobslužných automobilů před svými evropskými konkurenty. Výhodu má především díky tomu, že neratifikovala úmluvu Evropské unie, která nepovoluje provoz automobilů bez řidiče. Britské technologické společnosti z toho důvodu nejsou omezeny žádnou právní úpravou a mohou bez problémů autonomní vozidla testovat.

 „Nová technologie je podstatnou vizí našich silnic. Propojená a autonomní vozidla pomohou v chytřejší, bezpečnější, efektivnější a ekologičtější dopravě,“ řekl britský ministr dopravy Robert Goodwill. 

 

Zdroj: The Telegraph, Zet

Výroba bezobslužných automobilů vytvoří v Británii 320 tisíc pracovních míst Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruské bance Sberbank loni klesl zisk o pětinu

    Byznys ·

    Největší ruské bance Sberbank klesl v loňském roce zisk o 20 procent na 290,3 miliardy rublů (127,8 miliardy Kč). K poklesu přispěl zejména růst rezerv na ztrátové úvě…

  2. Automobilka Ford otevřela v Indii nový závod

    Byznys ·

    Automobilka Ford Motor zahájila výrobu v nové indické továrně, díky které má ztrojnásobit vývoz vozů z Indie. Do nového závodu Ford investoval jednu miliardu dolarů (2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.