Věra Jourová v Bruselu uspěla, výbory souhlasí s jejím působením ve funkci eurokomisařky

Všechny čtyři zainteresované výbory Evropského parlamentu souhlasí s působením české zástupkyně Věry Jourové ve funkci evropské komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví. Práce by se Jourová mohla ujmout od listopadu.

Už před odpolední schůzkou bylo jasné, že dva výbory s působením české kandidátky v komisi Jeana-Claudea Junckera nemají problém: podporu Jourové deklarovaly výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele a právní výbor. Naopak z výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci zaznívala také možnost, že by se kandidátka měla s europoslanci ještě jednou sejít.

Jourová poslance ze čtyř výborů oslovila při tříhodinovém slyšení minulou středu. Kromě tří už zmíněných to byl také výbor pro práva žen.

Série 45 otázek a odpovědí ale europoslancům ke konečnému rozhodnutí nestačila a tak musela Jourová do neděle vypracovat ještě písemné odpovědi na dodatečných 32 dotazů.

Europarlament nemůže jednotlivé komisaře měnit, schvaluje však komisi jako celek. V případě Junckerova týmu by měl hlasovat na konci října tak, aby se nová komise mohla ujmout práce od listopadu.

Zdroj: ČTK

Věra Jourová v Bruselu uspěla, výbory souhlasí s jejím působením ve funkci eurokomisařky Foto: ČTK: Věra Jourová

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.