Vozů alternativní taxislužby Uber je v New Yorku více než tradičních žlutých taxíků

V současné době se po ulicích amerického města New York pohybuje přes 14 tisíc registrovaných vozidel alternativní taxislužby Uber. Klasických žlutých vozů taxi je o 4 procenta méně. I přesto ale stále zajišťují převážnou většinu jízd po městě.

Žlutá auta dohromady uskuteční v průměru 485 tisíc cest za den, což je desetkrát více než řidiči černých sedanů Uber. Důvodem je to, že řidiči Uberu často jezdí se svými vlastními vozy a pracují méně než 40 hodin týdně, zatímco většinu žlutých taxíků vlastní přímo taxislužby. Jejich vozy řídí více než jeden řidič denně a v provozu jsou často nepřetržitě. Téměř dvě třetiny řidičů taxíků Uber má naopak kromě přepravy zákznínků ještě další práci.

Uber je startup ze San Franciska, který se těší popularitě mezi uživateli po celém světě. Zároveň ale čelí sílícímu tlaku ze stran vlád a dosavadních provozovatelů taxi. Těm vadí například to, že řidiči Uberu nemají speciální licence určené k provozování taxi. Minulý týden byl Uber navíc zažalován za klamavou reklamu v Kalifornii. V Německu pak tamní soud zakázal v celé zemi používání alternativní taxislužby Uber a aplikace pro chytré telefony UberPOP.

 

Zdroj: Bloomberg, ČTK

Vozů alternativní taxislužby Uber je v New Yorku více než tradičních žlutých taxíků Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko představí seznam plánovaných reforem

    Byznys ·

    Řecko v následujících dnech odhalí svým evropským partnerům seznam plánovaných reforem. Po několikahodinovém jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem se zástupci …

  2. Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou

    Byznys ·

    Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podle BBC opouští plány na přepravu lidí mezi Evropou a Severní Amerikou. Stalo se tak jen několik dní poté, co její sp…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.