Volvo Cars rozšíří v USA výrobu svého modelu XC90

Výrobce automobilů Volvo Cars bude vyrábět ve Spojených státech model vozu XC90. Učiní tak v továrně, kterou nově buduje v Charlestonu v Jižní Karolíně. Volvo tímto krokem navýší své investice do dříve zmíněné fabriky. Vyšplhají se tak na 1,1 miliardy dolarů (24,2 miliardy korun). Američané se rovněž dočkají nových pracovních míst. 

Díky tomuto kroku dojde i k navýšení počtu vytvořených pracovních míst, jejichž počet vzroste na 4000.

Výroba automobilů v Jižní Karolíně zahájí produkci na podzim roku 2018. Prvním vozem, který se zde začne vyrábět, bude následující generace Volva S60.

Díky rozšiřování výroby další generace Volva XC90 v roce 2021 a s ní souvisejícím vybudováním nového kancelářského areálu se navýší současných počet 2000 pracovních míst o dalších 1900.

„Pokračující rozšiřování naší továrny v Jižní Karolíně představuje další krok v rámci našeho závazku vůči trhu USA,“ oznámil prezident a generální ředitel automobilky Håkan Samuelsson. „Továrna v Charlestonu bude sloužit americkému i mezinárodnímu trhu a současně nám pomůže vytvořit silnou základnu pro náš budoucí růst na území Spojených států i v globálním měřítku,“ informoval Samuelsson.

O úmyslu ohledně vybudování první továrny na území USA referovala švédská automobilka již v květnu roku 2015. Jižní Karolína byla vybrána díky snadnému přístupu k mezinárodním přístavům a infrastruktuře. V regionu figuruje rovněž dostatečně proškolená pracovní síla, atraktivní investiční prostředí a zkušenosti v oblasti vyspělého zpracovatelského průmyslu. 

 

 

Zdroj: Zet

Volvo Cars rozšíří v USA výrobu svého modelu XC90 Foto: Hadrian / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Euro po volbách v Německu oslabilo

  Byznys ·

  Evropská měna zahájila nový týden poklesem. Mohou za to nejasné výsledky voleb v Německu. Americké měně k růstu pomohly také volby na Novém Zélandu. …

 2. Trump omezuje vstup do USA dalším zemím

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zahrnující nově tři další státy. Zákaz cestovat do Spojených států se tak podle tiskových agentur…

 3. Vláda ČR se dnes pochválí

  Společnost ·

  Zrušení druhého pilíře důchodového systému, poplatků za recept na léky a u lékaře, přijetí zákona o státní službě nebo zvyšování platů a minimální mzdy zařadí vláda pr…

 4. Trump se hádá se sportovci, hvězdy ho bojkotují

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump se v posledních dnech stal terčem kritiky slavných sportovců, které se vulgárním způsobem snažil přimět, aby stáli při hymně USA. Proti…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.