reklama

Volkswagen zaplatí další pokutu kvůli emisnímu skandálu, tentokrát Marylandu 33,5 milionu dolarů

Německý výrobce automobilů Volkswagen zaplatí americkému státu Maryland za skandál kolem emisí 33,5 milionu dolarů (700 milionů Kč). Informaci ve středu zveřejnila agentura Reuters, jež se odvolává na soudní dokumenty. Vedle toho musí firma v Marylandu do konce příštího roku také rozšířit nabídku elektromobilů, nyní má na trhu pouze model e-Golf. Dohodu ještě musí schválit soud.

Mohlo by vás zajímat

Celkově má Volkswagen ve Spojených státech na pokrytí rozličných státních a spotřebitelských nároků vydat přes 25 miliard Kč. Automobilka rovněž nabídla, že odkoupí až 500 000 vozů, kterých se skandál kolem emisí týká.

Skandál propukl v září 2015, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) firmu obvinila, že do vozů s naftovým motorem instalovala software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen přiznal, že v celém světě takovým softwarem opatřil asi 11 milionů naftových aut, mimo jiné i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen zaplatí další pokutu kvůli emisnímu skandálu, tentokrát Marylandu 33,5 milionu dolarů Foto: AR Pictures / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.